Google Views, czyli twój wkład w rozwój map

Usługa Street View w mapach Google jest bardzo przydatnym narzędziem, które poza zaznajomieniem nas z konkretnym obszarem ulicy pozwala na wirtualne zwiedzanie ciekawych miejsc. Od dziś sami możemy być twórcami zdjęć sferycznych we wcześniej wspomnianej usłudze… jak to zrobić?

Photospere750x300

Przede wszystkim trzeba być posiadaczem smartfona pracującego pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2  lub wyższej. Tylko te są wyposażone w aparat z funkcją PhotoSphere, umożliwiającą wykonywanie zdjęć sferycznych. Czym jest owa funkcja?

PhotoSpere działaniem przypomina funkcje zdjęć panoramicznych, lecz te są ograniczone do poziomego widoku. Za to zdjęcia sferyczne pozwalają również na ujęcia w pionie, dzięki czemu zyskujemy pełny widok odwiedzonego przez nas miejsca.

Dzięki Google Views, każdy użytkownik może teraz dodawać do Street View własne ujęcia i wnieść swój wkład w rozwój projektu. 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...