You are here
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej. artykuły News 

Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się i tym razem, choć może chodzić o coś zupełnie innego, niż moglibyśmy podejrzewać. Niemniej Google wydało 40 milionów dolarów na technologię, która ma mu pomóc rozwinąć swoje smartwatche.

Google wydało 40 milionów Fossil

Jest jeden lider, jeżeli chodzi o smartwatche i jest to Apple. Niezależnie od tego, co nowego wprowadzi on do swoich zegarków, klienci i tak się na nie rzucą. Oczywiście inni producenci także się nie poddają i cały czas wypuszczają swoje nowe urządzenia. Potrzeba jednak czegoś więcej, niż przyciągającego oko wyglądu, by sprzedać smartwach. I Google to wie, bo właśnie chyba to „coś” kupiło. Chyba.

Google wydało 40 milionów

Google chce rozwijać swoje urządzenia wearable więc zwróciło się do firmy, która ma zapewne kilka asów w rękawie. Chodzi o Fossil, które na rynku obecne jest już od dłuższego czasu i może się pochwalić m.in. bardzo szybkim ładowaniem. Nie wiadomo czy Google wydało 40 milionów właśnie na tą technologię, bo tak naprawdę nie powiedziano wiele na temat zakupu. Wiadomo, że część z pracowników Fossil ma zająć się badaniami i rozwojem „czegoś” u Google. Czego? Tego niestety firma ujawnić nie chciała.

Wiadomo za to, że sam Fossil mocno zainteresowany był ostatnio rzeczami związanymi ze zdrowiem swoich użytkowników. Niewykluczone więc, że transakcja przeprowadzona przez Google jest z tym w jakiś sposób powiązana. Cieszy to, że Google zamierza rozwijać WearOS, bo jeżeli przygotuje coś specjalnego, może uda mu się zachwiać pozycją Apple na rynku. Wprawdzie chyba mało kto w to jeszcze wierzy, ale próbować warto. Technologia i pracownicy od Fossil zasilą szeregi giganta, a nam przyjdzie tylko poczekać na efekty. Miejmy nadzieję, że nie za długo.

Smartwatch od Apple to król sprzedaży

Zegarki znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Google / Fossil / The Verge

Related posts

Leave a Comment