AndroFragmento750x300

Google znalazło sposób na walkę z fragmentacją Androida!

Tylko najwięksi producenci urządzeń pracujących pod kontrolą zielonego robota dbają o aktualizacje oprogramowania. Niestety, nawet jeśli to robią, nowy firmware pojawia się ze sporym opóźnieniem i jedynie na wybranych urządzeniach. O kwestii prowadzania do oferty telefonów z przestarzałym systemem nie wspomnę. Co na to Google?

AndroFragmento750x300

Najprościej rzecz ujmując – gigant z Mountain View nie przejmował się w większym stopniu fragmentacją swojej mobilnej platformy. Owszem, starał się zaradzić „Androidowemu wykluczeniu” i część opcji dostępnych w nowych wydaniach systemu aktualizował niezależnie poprzez google play services, dzięki czemu użytkownicy starszych wersji mogli z powodzeniem cieszyć się nowymi funkcjami. To jednak za mało. 

Konieczne było wywarcie pewnego rodzaju nacisku na producentów urządzeń z Androidem. Jak widać Google poszło po rozum do głowy i zamierza wprowadzić dość agresywną politykę dotyczącą rozwiązania problemu fragmentacji.

Redaktorzy Android Police umieścili ciekawą informację, z której wynika, że producenci wypuszczając na rynek nowy telefon, będą zmuszeni do zaimplementowania w nim najnowszego Androida (w ostateczności o jedną edycję starszego). Źródła owych przecieków są anonimowe, lecz jak podaje Android Police informacje pochodzą od kilku osób.

Takie działania giganta z Mountain View z pewnością ucieszą przyszłych nabywców smartfonów pracujących pod kontrolą Androida.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...