Stranger Things

Gra Stranger Things dostępna za darmo!

Netflix szykuje się na premierę drugiego sezonu Stranger Things, tymczasem w Google Play oraz Apple AppStore pojawiła się gra zrealizowana na podstawie wspomnianego, dodam — świetnego serialu. Stranger Things The Game pozwoli wam powrócić do Hawkins, a co ważne — teraz to wy macie szansę rozwikłać przeróżne zagadki związane z serialem.

Stranger Things

Stranger Things w zamyśle twórców nie był potencjalnym hitem, a jednym z wielu seriali trafiających na serwis Netflix. Klimat lat osiemdziesiątych wyczuwalny jest na kilometr, a jak wiadomo, tego typu produkcje mają typową grupę odbiorców. Nie jest ona niestety liczna, co nie przeszkodziło ST w zdobyciu ogromnej popularności. Produkcja okazała się sukcesem i to na skalę światową. O serialu rozpisywały się nie tylko branżowe portale, ale także gazety. Doszło do tego, że twórcy podjęli się stworzenia kontynuacji, czego efekty będziemy mogli zobaczyć na ekranach już pod koniec miesiąca. Tymczasem polecam zapoznać się z grą opisującą historię z pierwszego sezonu, w której znajdziemy również nawiązania do drugiego.

Stranger Things — przednia zabawa w 16-bitach

Grafika to typowe retro, które w przygodówkach sprawdza się doskonale. Modele postaci, budynków i pomieszczeń nie są tutaj aż tak istotne, jak opowiadana historia, dlatego też w pełni rozumiem, dlaczego twórcy produkcji zdecydowali się na nawiązujący do pierwszych tego typu gier klimat. Dla mnie jest to strzał w dziesiątkę i jestem więcej niż pewny, że każdy fan serialu ma na ten temat podobne zdanie.

W grze prowadzimy bohaterów, których cechują indywidualne umiejętności sprzyjające rozwiązywaniu zagadek, zbieraniu przedmiotów oraz wypełnianiu questów. Naturalnie istotna jest tutaj również walka z przeciwnikami, a tych nie zabraknie. Postęp jest tutaj liniowy i należy mieć to na uwadze, próbując “zboczyć” z głównej ścieżki gry. Tak jak wspomniałem, produkcja opisuje historię z pierwszego sezonu Stranger Things, ale deweloperzy ukryli tutaj sporo elementów z drugiego sezonu, dlatego też starajcie się “przechodzić” przed produkcję uważnie. Możliwe, że uda się wam odnaleźć wskazówki, sugerujące zdarzenia zawarte w nowych częściach Stranger Things.

Dla kogo i za ile?

Gra jest dostępna dla graczy korzystających z urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android oraz iOS. Co ciekawe, produkcja jest zupełnie darmowa i nie mam tu na myśli tylko jej ceny wynoszącej 0 (słownie — zero) złotych, ale również to, iż pozbawiono jej jakiegokolwiek systemu mikropłatności. Brawo, jestem przekonany o tym, że pomoże do w promowaniu drugiego sezonu Stranger Things, którego wprost nie mogę się doczekać.

Grę polecam wszystkim, ale z małym zastrzeżeniem. Otóż jeśli nie mieliście wcześniej okazji obejrzeć pierwszego sezonu Stranger Things, nie zaczynajcie od gry. Może to zaburzyć późniejszy odbiór serialu. To jedynie moje skromne zdanie i nie musicie brać go pod uwagę.

Źródło: AppStore, YouTube

Dodaj komentarz

1244 More posts in Gry category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...