Green Hell – survival od polskiego studia

Znacie Creepy Jar? Być może nie, bo studio developerskie, które znajduje się w Warszawie, dopiero przymierza się do wejścia w wielki świat. A zapowiada się na to, że to wejście będzie wyjątkowo interesujące. Oto Green Hell, czyli ich pierwsza produkcja, która zabiera nas do środka… dżungli.

Green Hell

Symulatory, czegokolwiek by nie przedstawiały, zawsze znajdą swoich oddanych fanów. Mamy przecież możliwość prowadzenia ciężarówki, ciągnika, a dla tych, którzy mają poczucie humoru, jest także symulator kozy. To oczywiście zupełnie inne produkcje niż ta, nad którą pracuje Creepy Jar, ale mają jednak ze sobą coś wspólnego. Umieszczają gracza w środowisku, którego on nie zna i nie ma z nim styczności na co dzień. W końcu rzadko kiedy lądujemy w środku Amazońskiej dżungli i naszym zadaniem jest przeżycie.

Green Hell

Survival to dość specyficzny rodzaj rozgrywki, który będzie stawiał przed użytkownikami wyzwania dość przyziemne. Nie chodzi bowiem o to, by pokonywać najeźdźców z kosmosu czy też o to, by walczyć na froncie. W Green Hell będziemy musieli nauczyć się przetrwania i przeżycia nie tylko w niedostępnej oraz wrogiej nam przestrzeni, ale także zmierzyć się z samym sobą. Odosobnienie potrafi zniszczyć człowieka, a wygląda na to, że twórcy na szczęście o tym aspekcie samotności nie zapomnieli.

Na udostępnionym ostatnio trailerze i obszernym fragmencie rozgrywki pokazane zostało, co czeka nas w Green Hell. Wprawdzie zadania, które wykonuje nasz bohater mogą wydawać się banalne, to jest w nich coś hipnotyzującego. Sam fakt, że mamy do czynienia tutaj z miejscem tak zabójczym, jak amazońska dżungla, potrafi uruchomić pokłady wyobraźni. Czy my, ludzie przyzwyczajeni do tego, że wszystko możemy kupić w sklepie na rogu, bylibyśmy w stanie przetrwać w tak niegościnnych warunkach? To raczej wątpliwe.

Surival na poziomie

Wielkie słowa uznania należą się twórcom za to, że nie zdecydowali się (a przynajmniej nic na to nie wskazuje), by umieszczać w Green Hell siły nadprzyrodzone. Można tutaj przywołać oczywiście The Forrest, gdzie w podobnej lokalizacji, czyli porośniętym drzewami środowisku, przyszło nam walczyć nie tylko z naturą, ale także z mutantami. Czasem jednak potrzebny jest tytuł, który po prostu oddaje rzeczywistość. Tak jak w przypadku symulatorów kierowcy ciężarówki, gdzie godzinami możemy prowadzić samochód i nic ekscytującego się nie dzieje, a my dalej nie potrafimy oderwać wzroku od monitora.

W Green Hell działo się będzie sporo. Polowania na zwierzynę, łowienie ryb, szukanie i tworzenie schronienia na noc i w końcu nasza własna psychika. Ile będziemy w stanie przeżyć przekonamy się już niedługo, bo early Access ma być dostępny już w lato. W studio Creepy Jar pracują osoby, które współtworzyły takie tytuły jak Dying Light, Dead Island: Riptide, Call of Juarez: The Cartel czy Witcher 2. Mamy więc na co czekać. Tytuł dostępny będzie na platformę PC.

Po gry oraz sprzęt komputerowy zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Creepy Jar

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...