Gwint

Gwint na smartfonach jeszcze w tym roku

Są tu jacyś fani Wiedźmina? Tak? Świetnie, mam dla was bardzo dobrą wiadomość. Twórcy znanej z PC i konsol karcianki Gwint poinformowali o tym, że tytuł jeszcze w tym roku trafi na iPhone’y. W późniejszym czasie do oferty dołączy również wersja dla iPada oraz edycja dedykowana Androidowi.

Gwint
fot. Playgwent

Nie jestem może specjalnym fanem gier z serii Wiedźmin, ale uniwersum jest mi doskonale znane z dzieł pisanych Andrzeja Sapkowskiego. Z racji ograniczonego czasu na rozrywkę nie mogłem pozwolić sobie na dogłębne sprawdzenie rozbudowanych wiedźmińskich tytułów, choć kilka z nich czeka na mnie do pobrania na wirtualnej półce. Tak, moja półka wstydu z grami z roku na rok powiększa się. Proporcjonalnie odwrotnie do mojego czasu.

Tak czy inaczej, staram się znaleźć choćby kilka godzin miesięcznie na zabawę w mobilne produkcje dla iOS tudzież Androida. Niektóre z tytułów to tak zwane pełnopłatne premium, ale chętnie sięgam też po produkcje freeminum. Jedną z najbardzej wyczekiwanych przeze mnie był, a w zasadzie jest Gwint. Twórcy poinformowali, że gra trafi do Apple App Store jeszcze w tym roku.

Gwint pojawi się w App Store w 2019 roku

– Do rozpoczęcia prac przy mobilnym GWINCIE przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu – powiedział Jason Slama, szef projektu GWINT.

– Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki — piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony. — dodaje szef projektu GWINT

Wydaje mi się, że Gwint nie należy do gier, które trzeba specjalnie przedstawiać. Produkcja była niegdyś częścią Wiedźmina 3: Dziki Gon, ale z czasem powstała z niej osobna gra dla platform PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Teraz do zabawy dołączą użytkownicy smartfonów. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pojawienie się rzeczonego tytułu w repozytorium Apple App Store.

Źródło: Playgwent

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....