You are here
Halo, czy to Facebook? News 

Halo, czy to Facebook?

Jeżeli sądziliście, że Facebook zbiera wasze prywatne dane, mieliście rację. Łańcuszki, które co jakiś czas przewijają się przez newsfeed i mają zapewnić nam „ochronę”, nie działają. Teraz, o ile się zdecydujecie, niebieski gigant będzie miał jeszcze więcej informacji o was za sprawą aplikacji Hello. Ale akurat w tym wypadku, warto iść na pewne ustępstwa.

 
halo 750x300 1
 
W GooglePlay pojawiła się nowa aplikacja o nazwie Hello — Caller ID & Blocking. To, że Facebook pracował nad nowym rozwiązaniem, wiadomo było już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz aplikacja weszła w ostatnie fazy testów. Bo trudno zinterpretować to, że Hello trafiło do sklepu, ale póki co dostępne jest tylko w USA, Brazylii oraz Nigerii. I tylko dla urządzeń z Androidem na pokładzie, choć to nie dziwi, gdy spojrzymy na sposób integracji aplikacji z słuchawką.
Nie ma się co oszukiwać, Hello nie jest zbyt innowacyjną aplikacją, bo dialerów na rynku jest całe zatrzęsienie. Jednak Facebookowa aplikacja idzie krok dalej, a co za tym idzie, wymaga więcej. By w pełni cieszyć się możliwościami Hello będziemy musieli zalogować się przez Facebooka i zsynchronizować nasze kontakty. I dopiero wtedy używanie Hello ma sens.
Po synchronizacji Hello może służyć jako rozszerzona wersja książki adresowej, w której oprócz podstawowych informacji, takich jak numer telefonu, będzie można przeglądać udostępniane przez znajomych informacje. Wszystko w jednym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala też na natychmiastową identyfikację dzwoniącego do nas numeru. Jeżeli tylko udostępnił o sobie informacje dowiemy się praktycznie wszystkiego, zaczynając od miejsca pracy, zamieszkania czy tego kiedy ma urodziny. Jeżeli to ostanie przypada akurat w dniu rozmowy, Hello da nam o tym znać.
 
halo 750x300 2
 
Tak samo sytuacja wygląda przy profilach firmowych, godziny otwarcia czy adres pokazany nam zostanie w chwili odbierania/wybierania numeru. Korzystając ze swojego grafowego algorytmu wyszukiwania, Hello ma znajdować potrzebne kontakty szybciej, a w przypadku firm, te bliżej naszej lokalizacji. Identyfikacja numeru przebiegała będzie więc całkiem sprawnie. Przyda się to w sytuacji, gdy dzwoni do nas obcy numer. Ten możemy zablokować, a przy okazji zobaczyć ile osób też to zrobiło. I co bardzo ważne, nie musimy znać czyjegoś numeru telefonu by do niego zadzwonić. Hello znajdzie go za nas, a przy okazji oferuje również darmowe połączenia VoIP.
Największym problemem aplikacji wydaje się więc to, że będzie służyć do zbierania danych. Tylko, że użytkownik może sam zadecydować, co i komu chce udostępniać. Korzystać z Hello można więc inteligentnie i bezpiecznie, tylko trzeba samemu o to zadbać. Szkoda tylko, że póki co nie jest oficjalnie dostępny w Polsce.
Źródło:GooglePlay
Fot: jw.

Related posts

Leave a Comment