YouTube HDR

YouTube zyskuje wsparcie HDR – wideo wchodzi na wyższy poziom

Google wprowadza do YouTube’a niezwykle ważną technologię. Mowa o HDR, czyli obrazie o rozszerzonej rozpiętości tonalnej, który może wpłynąć na rynek mocniej niż rozdzielczość 4K.

YouTube HDR

YouTube jest gigantem rynku streamingu materiałów wideo. Znajdziemy tutaj poważne, ambitne prace, reportaże, a w razie potrzeby – śmieszne koty.  Bycie u szczytu nie trwa wiecznie i właściciel musi stale dbać o jakość świadczonej usługi. Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego dość często jesteśmy świadkami implementacji nowych funkcji. Tym razem postawiono na HDR.

Czym jest obraz HDR?

To obraz powstały podczas procesu fotograficznego wykorzystującego technikę HDR (High Dynamic Range image). Cechuje się on jasnością porównywalną z tą „widzianą” przez ludzkie oko.

Definicja piękna, może lekko zawiła. Zasadniczo działanie opiera się na tym, iż zamiast cieni i prześwietleń widzimy dokładne (na ile to możliwe) obrazy. Jeśli korzystacie ze smartfonów oferujących aparaty z funkcją HDR doskonale zdajecie sobie sprawę z jej działania.

Technologia wkraczająca do naszych domów

Niestety, urządzeń obsługujących HDR na rynku jest niewiele. Cóż, niedawno nie było ich w ogóle, a co za tym idzie – w najbliższych latach coraz większą liczbą sprzętu z segmentu elektroniki użytkowej obsłuży wspomnianą technologię.

Co, jeśli nasz TV tudzież komputer nie oferuje wsparcia dla HDR? Serwis wyświetli materiał w „dotychczasowej” jakości.

Źródło: Google Blog YouTube

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...