You are here
Hotel 5G od Oppo – firma szykuje się na nową technologię artykuły News 

Hotel 5G od Oppo – firma szykuje się na nową technologię

Ciekawa promocja nowej technologii, czyli sieci 5G, wystartowała właśnie w Australii. Niestety, ale tylko tam, choć niewykluczone, że w przyszłości tego typu akcje zawitają także i do naszego kraju. Hotel 5G od Oppo to bowiem coś, czego nie widuje się na co dzień, a szkoda, bo rzeczy które przygotowano dla odwiedzających są wyjątkowo interesujące.

Hotel 5G od Oppo
Fot. Oppo

Sieć 5G jest coraz bliżej, a tak przynajmniej można sądzić, bo praktycznie każdy z większych producentów smartfonów, ma już w swojej ofercie model ją obsługujący. Oczywiście trudno jeszcze dostać takie telefony w Polsce, bo i sama infrastruktura jest daleka od ideału, ale liczymy na to, że to tylko kwestia czasu, by wszystko się zmieniło. Mamy nadzieję, że na lepsze. Tymczasem w niektórych krajach sieć 5G jest tak blisko, że firmy prześcigają się w jej promowaniu oraz dawaniu swoim użytkownikom przedsmaku tego, co ich czeka już niedługo.

Hotel 5G od Oppo

Australijski oddział Oppo postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i stworzył miejsce, gdzie można przetestować niektóre z rozwiązań firmy i to niekoniecznie związanych z nową siecią. Hotel 5G od Oppo nie jest niestety hotelem w klasycznym tego słowa rozumieniu. To bowiem kontener, odpowiednio przygotowany oraz obklejony, który wręcz naszpikowany jest nowinkami technologicznymi od chińskiego producenta. Owszem, można nazywać go kontenerem, ale został tak dopasowany do nowoczesnych trendów oraz wykończony, że bliżej mu do mobilnego domu, niż czegoś w czym przewozi się towary.

Co więcej, Hotel 5G od Oppo będzie sterowany w całości przez smartfona Oppo Reno 5G oraz za pomocą sieci 5G. Na starcie można już więc poznać możliwości, zarówno telefonu, jak i tego, jak będzie on współpracował z nowym standardem w telekomunikacji. Sam Hotel 5G od Oppo ma w środku sypialnię, która dodatkowo pełna jest nowych i ekscytujących rozwiązań, które przypominają odrobinę to, co widywaliśmy kiedy w filmach science-fiction. Jedna to nie fantastyka naukowa, a przyszłość, która jest bliżej, niż kiedykolwiek.

Nocleg od Oppo

Pełną moc technologii 5G, mają pokazać różnorodne rozwiązania, które znajdują się w hotelu. Sam hotel będzie poruszał się po Australii i można w nim zarezerwować dla siebie miejsce. Cena noclegu to 150 dolarów australijskich, czyli około 390 złotych. Rezerwacje można  zrobić wchodząc pod TEN ADRES. Co dokładnie znajduje się w środku?

Co oferuje Hotel 5G od Oppo?

Inteligentne lustra – zamontowane w hotelu oferują szeroki zakres możliwości. Po podłączeniu inteligentnego urządzenia ze smartfonem OPPO Reno 5G użytkownik może przejrzeć poranną gazetę, wiadomości, informacje giełdowe, a dzięki świetnemu dostosowaniu oświetlenia nawet zrobić idealne selfie.

Grasz gdzie chcesz – w sali gier 5G goście mogą przekonać się jak wygląda gra na komputerze gamingowym. Oprócz komputerów stacjonarnych hotel oferuje dostęp do bogatej biblioteki tytułów dostosowanych do mobilnych rozgrywek – dzięki smartfonom 5G można z nich korzystać w dowolnym miejscu w hotelu.

Sterowanie głosowe – hotelowy Reno 5G podłączony jest do Google Home Hub, dzięki czemu oferuje szerokie wsparcie dla smart-home. Goście za pomocą poleceń głosowych mogą sterować oświetleniem, odtwarzać ulubioną muzykę z YouTube Music czy też zadawać pytania, na które Google udzieli wyczerpujących odpowiedzi w formie wizualnej.

Rozszerzona Rzeczywistość (AR) – hotel posiada liczne immersyjne aplikacje AR, w tym interaktywne wprowadzenie do Reno 5G oraz Garderobę AR, która umożliwia przymiarki wybranych stylizacji na wirtualnym wybiegu.

Filmy bez buforowania – dzięki technologii 5G goście hotelu mogą pobierać, streamować i oglądać treści wideo do woli. Błyskawiczne pobieranie całych sezonów swoich ulubionych seriali czy długie seanse wysokiej jakości treści Netflixa na dużym ekranie to tylko niektóre z udogodnień, jakie zapewnia hotel 5G.

Nowe smartofny znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Oppo Informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment