aero

HTC A9, czyli kolejna kopia iPhone’a

HTC nie radzi sobie ostatnio najlepiej. W trzecim kwartale bieżącego roku zanotowało ogromne straty. Kolejnym urządzeniom tego producenta brakuje świeżości, innowacyjności, może dlatego też postanowili skopiować to i owo, od firmy która radzi sobie o wiele lepiej.

aero

O HTC A9 mówi się już od jakiegoś czasu. Nazywa się go również jako Aero. Specyfikacja urządzenia nie jest znana, są spekulacje, że na pokładzie znajdzie się 10-rdzeniowy procesor MediaTek, ale to nic pewnego. Wiemy natomiast, jak nowy smartfon będzie wyglądał i co ciekawe, jest zaskakująco podobny do słuchawki Apple. Można by powiedzieć, że Aero jest klonem iPhone’a 6. Już pierwsze zdjęcia wskazywały na podobieństwo, jednak teraz kiedy do sieci trafiły ostrzejsze fotki jesteśmy już tego pewni. Kolejny producent zdecydował się skopiować iPhone’a. Nie wiem co HTC, chce tym osiągnąć. Po pierwsze, jeśli robi się taką kopię, to trzeba się liczyć z ewentualnymi konsekwencjami prawnymi. A po drugie Aero musiałby być lepszy i tańszy od smartfonów Apple, żeby zwrócić na siebie uwagę, a co do tego mam wątpliwości. Wiele firm odwzorowuje swoich konkurentów albo zapożycza z nich jakieś rozwiązania i osobiście jestem za, jeśli wynika z tego „coś” nowego. W tym przypadku nic ciekawego z tego nie wyjdzie, ponieważ HTC jest już na wylocie ze smartfonowej krainy.

Wiernym klonem iPhone’a jest Huawei P8, który poza bardzo, bardzo zbliżoną stylistyką posiada nakładkę EMUI zmieniającą Androida w coś na wzór iOS’a. W przypadku chińskiego producenta takie „zapożyczenie” wyszło wręcz świetnie i P8 cieszy się dobrą opinią. Czy uda się osiągnąć to samo HTC? Szczerzę wątpię, ale czas pokaże.

źródło: OnLeaks
____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....