You are here
HTC Exodus 1s, czyli budżetowy portfel na bitcoiny artykuły News 

HTC Exodus 1s, czyli budżetowy portfel na bitcoiny

Tajwański producent przygotował przyjemną propozycję dla fanów kryptowalut. HTC Exodus 1s, bo o nim mowa, to nic innego jak smartfon pełniący rolę portfela dla nieoficjalnych środków pieniężnych takich jak bitcoin. Co ważne, urządzenie jest naprawdę tanie, co niestety odzwierciedla specyfikacja techniczna.

HTC Exodus 1s
fot. HTC

HTC nie stanowi już czołówki smartfonowego rynku mobilnego. Niemniej, co jakiś czas firma stara się przypominać o swoim istnieniu. Ostatnim „strzałem”, który miał na celu wywołanie rozgłosu był model Exodus 1, z dedykowanym kryptowalutom portfelem. Ciężko jednak nazwać tak niszowy sprzęt sukcesem. Czy podobnie będzie z HTC Exodus 1s? Możliwe, choć smartfon ma szansę na większe zainteresowanie ze względu na naprawdę sensowną wycenę.

HTC Exodus 1s oficjalnie

Fornt HTC Exodus 1s jest dość stonowany, żeby nie powiedzieć nudny. Plecki cechuje już znacznie ciekawsza stylistyka. Design nie stanowi jednak o sile sprzętu. W zasadzie nie stanowi o nim nawet specyfikacja techniczna, która jest, będąc oszczędnym w słowach, kiepska. Jak łatwo zgadnąć, głównym atutem HTC Exodus 1s jest to, że sprzęt pełni rolę portfela na kryptowaluty. Dodam, bezpiecznego portfela…

Urządzenie obsługuje Full Node, zaś wbudowana klawiatura jest odporna na ataki cyberprzestępców. Mało tego, HTC Exodus 1s otrzymał tak zwane odzyskiwanie za pomocą klucza społecznościowego. Zaufane kontakty otrzymują dostęp do części klucza, dzięki czemu możliwe jest jego późniejsze odtworzenie. Świetnie sprawdzi się to na przykład podczas awarii smartfona lub jego kradzieży. Wróćmy jeszcze do specyfikacji. Z dziennikarskiego obowiązku muszę ją wam przedstawić, choć wystarczyłoby powiedzieć tylko to, że nie powala na kolana.

HTC Exodus 1s otrzymał 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+ i proporcjach 18:9. Za wydajność odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 435, 4 GB RAM, 64 GB pamięci na dane oraz akumulator o pojemności 3075 mAh. Mam tutaj jeszcze aparaty po 13 Mpix każdy (przedni i tylny). Smartfon został wyceniony na 219 euro, co daje nam niecały tysiąc złotych.

Źródło: HTC

Related posts

Leave a Comment