HTC Link

HTC Link — Tajwańczycy kroczą ścieżką VR

HTC radzi sobie na rynku smartfonowym powiedz sobie szczerze — różnie. Kiedyś sytuacja firmy była lepsza i nie musiała ona uciekać się do poszukiwania alternatywnego rynku. Dziś jest to dla marki być albo nie być, czego dowodem jest rozwój urządzeń z segmentu wirtualnej rzeczywistości. Właśnie poznaliśmy kolejny fragment układanki, jaką jest nowa polityka HTC. Poznajcie nietypowe gogle VR HTC Link.

HTC Link

Gogle VR, czyli “hełmy” służące do przedstawiania nam ludziom wirtualnego świata zdobywają coraz większą popularność. Pamiętam czasy późnej podstawówki, gdy pierwsze tego typu “prototypy” pojawiały się w programach naukowych telewizji. Jako dzieciak, bo w szkole podstawowe przecież nim byłem, nie mogłem nadziwić się nad tym, jako mocno rozwinęła się technologia i w jakim kierunku zmierzają zmiany. Dziś jako człowiek blisko związany z nowinkami technologicznymi, testujący przeróżne gadżety, w tym gogle VR — wiem, że moje wyobrażenia nie stanowiły nawet jednego procenta rzeczywistości, która nas dzisiaj otacza. To jest piękne, a co ważniejsze — technologia staje się dostępna dla przeciętnego Kowalskiego. Weźmy takie gogle VR — prawie każdy może pozwolić sobie na zakup jednego z podstawowych modeli i wyruszyć w wirtualną podróż…

w przypadku tańszych konstrukcji do działania potrzebne są co najmniej dwa elementy zestawu — smartfon służący za ekran i “serce” oraz gogle wyposażone w soczewki i zestaw czujników. Droższe propozycje posiadają cały hardware zamknięty w “hełmie”, a co za tym idzie — nie ma potrzeby doposażania zestawu. Co, jeśli szukamy, czegoś pośredniego?

Odpowiedzią jest HTC Link

Czy jest HTC Link? To nowe gogle VR tajwańskiego producenta, które są czymś pomiędzy pełnymi goglami, a adapterem na smartfona. Owszem, ten dalej jest niezbędny do “działania” zestawu, ale nie posłuży w nim jako ekran i nie jest konieczne umieszczanie go w wewnętrznej części gogli. Oznacza to, że telefon może być na zewnątrz.

Takie rozmieszczenie możliwe stało się dzięki zastosowaniu w HTC Link dwóch paneli AMOLED o przekątnej 3,6-cala i rozdzielczości 1080 x 1200 pikseli. Warto dodać, że mówimy również o 110-stopniowym polu widzenia oraz odświeżaniu wyświetlacza ma poziomie 80 Hz. Na chwilę obecną urządzenie te kompatybilne jest jedynie z najnowszym flagowcem HTC U11. Pełna specyfikacja techniczna przedstawia się następująco:

  • Waga 554 g
  • USB-C
  • Kąt widzenia 110 stopni
  • Akumulator o pojemności 2800 mAh
  • Ekran 3,6-cala
  • Wyświetlacz 1200 x 1080p
  • Odświeżanie 90 Hz
  • Audio Jack 3,5 mm

Do zestawu dołączony jest także specjalny kontroler wspierający śledzenie ruchu. Według zapewnień producenta działa on o wiele sprawniej niż czujniki (akcelerometr i żyroskop), które wykorzystywane są w Google DayDream oraz Samsungu Gear VR.

Niestety na chwilę obecną HTC Link dostępny jest jedynie w Japonii, choć kto wie — może już niebawem trafi na europejskie półki sklepowe.

Źródło: Engadget, HTC newsroom

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...