You are here
HTC wprowadzi reklamy do swoich smartfonów News 

HTC wprowadzi reklamy do swoich smartfonów

Niewesoła kondycja finansowa HTC powoduje, że firma w przeróżne sposoby stara się zmaksymalizować swoje zyski, czasem zdając się na bardzo ryzykowne pomysły. Do tych ostatnich właśnie zdecydowanie należy wprowadzenie reklam do swoich smartfonów.

Dla uściślenia dodajmy od razu, że reklamy będą pojawiać się w BlinkFeedzie – aplikacji typu newsfeed, dostarczającej przeróżnych informacji z wybranych przez użytkownika (i współpracujących oczywiście z HTC) portali, zarówno tematycznych, jak i ogólnych. BlinkFeed występuje tylko w nowszych modelach telefonów tajwańskiej marki i funkcjonuje w nich jako de facto ekran startowy. Jak dotąd cieszył się dużą popularnością, użytkownicy wyrażali się o nim najczęściej pozytywnie i z sympatią, można wręcz powiedzieć, że dla niektórych konkurencyjnych firm stanowił jeden ze wzorców tego typu rozwiązań.

Zobaczymy, jak sytuacja i nastawienie do aplikacji (i do samego HTC oczywiście…) się zmieni, gdy zamiast części interesujących wiadomości dana osoba zobaczy lepiej lub gorzej stargetowaną reklamę (a może kilka reklam – w wersji ostatecznej?). Posunięcie HTC wydaje się bardzo niebezpiecznym przysłowiowym igraniem z ogniem, wszak popularność telefonów danej marki w znacznym stopniu zależy od wizerunku, skojarzenie jej z reklamowym zalewem na pewno odbije się ujemnie na ilości osób zainteresowanych jej smartfonami. Trudno jedynie powiedzieć jak duża będzie liczba zrażonych w ten sposób klientów, tzn. czy cała akcja jednak finansowo się będzie firmie opłacać. HTC, jak twierdzi, na razie „bada grunt”, dlatego owym wyśmienitym prezentem na tę chwilę zamierza obdarować jedynie „szczęśliwców” z kilku krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Tajwanu i Chin. Cóż, mówienie o zaledwie „badaniu gruntu” poprzez wprowadzenie czegoś na jedne z najważniejszych rynków jest nader ciekawym sposobem rozumienia wyrażenia „program pilotażowy”…

Źródło: Slashgear.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment