You are here
Huawei Mate 30 z usługami Google? Tak, to możliwe News poradniki 

Huawei Mate 30 z usługami Google? Tak, to możliwe

Podczas premiery Huawei Mate 30 dowiedzieliśmy się, że urządzenie nie otrzyma wbudowanych w oprogramowanie usług Google. Ba, w teorii nie można ich nawet zainstalować. Natomiast praktyka często różni się od teorii i sprawa tytułowego smartfona zdaje się to potwierdzać. Sprawdźmy więc, jak „bezproblemowo” zwiększyć możliwości Mate’a 30.

Huawei Mate 30
fot. Huawei

Sytuacja Huawei jest dziś nie do pozazdroszczenia. Kłopoty będące następstwem niestygnącej wojny handlowej na linii USA-Chiny zdają się nie mieć końca. Wpisanie koncernu na czarną listę amerykańskiego departamentu handlu spowodowało, iż firmy z USA musiały zaprzestać współpracy z rzeczonym podmiotem. Huawei oberwało i choć los przedsiębiorstwa może się odwrócić za sprawą zmiany decyzji przez prezydenta Donalda Trumpa, na dzień dzisiejszy wygląda to kiepsko. Premiera Huawei Mate 30 udowodnia siłę „ataku” zachodniego mocarstwa.

Huawei Mate 30 bez usług Google to problem, który można rozwiązać

Można pomyśleć, że w przypadku tytułowego urządzenia wystarczy jedynie zainstalować odpowiednie aplikacje, np. z serwisu APK Mirror. Otóż nie do końca, gdyż może się okazać, że większość rzeczonych programów nie działa prawidłowo. Dodatkowo nie zostaną nadane im odpowiednie uprawnienia. Jest jednak obejście tego problemu, o którym poinformowali nas redaktorzy 9to5Google.

Instrukcja jest banalnie prosta, lecz jeśli nie chcecie „tracić czasu” na wideo, poniżej przedstawiam tekstową wersję poradnika:

  1. W przeglądarce internetowej uruchom stronę http://www.lzplay.net/
  2. Naciśnij duży niebieski przycisk i pobierze instalator Google Services Framework
  3. Pozwól instalatorowi zainstalować niezbędne komponenty
  4. Spróbuj uruchomić Google Play
  5. Jeśli pojawią się problemy przy pierwszym uruchamianiu aplikacji, zrestartuj urządzenie

Jak widać, instalacja usług Google na smartfonach Huawei Mate 30 nie jest rzeczą niesłychanie skomplikowaną. W zasadzie wystarczy trzymać się prostej instrukcji. Więcej o samym smartfonie dowiecie się z artykułu Bartosza.

Źródło: 9to5Google

Related posts

Leave a Comment