Intel, Qualcomm i Microsoft również odetną się od Huawei

To nie jest dobry czas dla Huawei. W zasadzie wczorajszy i dzisiejszy dzień można uznać za prawdziwą katastrofę. Współpracę z firmą zakończą bowiem nie tylko Google, ale również Intel, Qulacomm, Broadcom, Western Digital, a może nawet Microsoft.

Huawei
fot. Pixabay

O problemach Huawei z Google pisałem dzisiaj rano, ale sytuacja zdaje się pogarszać z godziny na godzinę. Do podmiotów definitywnie kończących współpracę z chińskim koncernem dołączają kolejne amerykańskie firmy. Nie jest to oznaka złej woli producentów/dostawców, ale odpowiedź na decyzję administracji Donalda Trumpa. Rząd wpisał Huawei na tak zwaną czarną listę.

Huawei w tarapatach — wojny handlowej ciąg dalszy

Kolejne firmy decydują się porzucić koncern, który w pewnym stopniu jest we władaniu rządu chińskiego. Dostawcy wielu komponentów nie będą już współpracować z Huawei, a to oznacza poważne problemy dla firmy. Sęk w tym, że nawet jeśli Chińczycy chwilowo ugaszą pożar, ten rozpali się w innej części działalności. Smartfony z Androidem i kwestia Google to najmniejszy problem. Przedsiębiorstwo produkuje bowiem także komputery z Windowsem. Co na to Microsoft?

Gigant z Redmon nie skomentował jeszcze sprawy, dlatego też nie ma pewności co do tego, czy dołączy do grona wspomnianych wcześniej firm. Jest to jednak wysoce prawdopodobne. Sprzeciwianie się polityce Trumpa, nie byłoby najlepszym pomysłem. Ryzyko mogłoby okazać się kosztowne.

Cała sprawa jest mocno rozwojowa, dlatego też śledźcie nas. Poinformujemy, kiedy tylko pojawią się nowe informacje.

Źródło: BloombergThe VergeTechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...