m2

Huawei prezentuje nowe urządzenie

Huawei coraz lepiej się czuje na rynku urządzeń mobilnych. Rok temu zaprezentowało tablet MediaPad M1, a teraz możemy zobaczyć jego następcę Huawei MediaPad M2, który zapowiada się bardzo interesująco.

m2

MediaPad M2 został wyposażony w 8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 piksela, wykonany w technologii IPS. Napędzany jest 8-rdzeniowym procesorem Kirin 930. Huawei jako jeden z nielicznych producentów elektroniki stosuje swój autorski układ napędzający urządzenia, co jest nie tylko tańsze, ale też, jak pokazuje rzeczywistość i Huawei P8, również efektywniejsze. Nowy M2 posiada 3 Gb pamięci operacyjnej, a użytkownicy dostaną do dyspozycji wbudowany dysk o pojemności 16 GB lub 64 GB, w zależności od wersji jaką wybiorą. Tablet wyposażono w dwa aparaty. Tylny o matrycy 8 megapikseli oraz przedni z 2 megapikselami. Na pokładzie znajdziemy Androida Lollipop w wersji 5.0 oraz autorską nakładkę Huawei EMUI 3.0, która zdecydowanie różni się od innych dostępnych na rynku softów. Za zasilanie MediaPada odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 4800 mAh, to trochę mało, biorąc pod uwagę 8-calowy wyświetlacz oraz potężny 8-rdzneiowy procesor. Warto zwrócić uwagę na grubość tabletu, wynosi ona zaledwie 7,8 mm. Co więcej, w obudowie znalazło się miejsce na głośniki stereo o mocy 1W. W zależności od wersji urządzenia będzie obsługiwało łącze Wifi, LTE lub oba na raz.

Nowy Huawei MediaPad M2 trafi na rynek 16 lipca. Jego cena będzie zależna od wyposażenie, ilości miejsca i rodzaju wbudowanego modemu służącego do komunikacji z interentem. Najtańsza wersja z 16 GB pamięci wbudowanej oraz WiFi ma kosztować około 960 zł, natomiast najdroższy M2 z 64-gigabajtowym dyskiem, WiFi i LTE ma kosztować około 1400 zł.

źródło: gsmarena
foto: consumer.huawei.com
____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą tabletów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...