HuaweiVR 750x30

Huawei VR to gogle, które wyglądają jak… Samsunga

Wirtualna rzeczywistość to temat, którego jak widać nie może odpuścić żadna firma. Do wyścigu dołączył właśnie Huawei.

HuaweiVR 750x30

Huawei VR zostało zaprezentowane oficjalnie w Chinach i póki co, tylko tam będzie ono dostępne. Czy mamy czego żałować? Tak, jeżeli mieliśmy w planach zakup ostatniego flagowca producenta lub korzystamy z Mate 8. W innym wypadku możemy zapomnieć o tym, by gogle do czegoś nam się przydały.

Na pierwszy rzut oka sprzęt zaprezentowany właśnie przez Huawei wygląda identycznie jak gogle Gear VR od Samsunga. Nawet przy drugim spojrzeniu podobieństwa są ogromne. Trudno jednak oczekiwać, by design w tego rodzaju urządzeniach znacząco od siebie odbiegał, choć projektanci mogli się bardziej postarać. Sam sposób korzystania z gogli także wygląda znajomo. Otóż przedni panel jest zdejmowalny, a pod nim czekają zatrzaski.

HuaweiVR 750x300 1

Wewnątrz wkładany jest smartfon i to jego ekran będzie działał jako główny wyświetlacz dla wirtualnej rozrywki. Biorąc pod uwagę, że P9 dostało rozdzielczość FullHD, widz powinien być zadowolony z jakości obrazu. Ciekawiej prezentuje się za to system dźwięku w Huawei VR. Ma on być w pełni przestrzenny o ile zostanie odpowiednio wcześniej przygotowany. Tym samym wrażenie obcowania w wirtualnej rzeczywistości ma być jeszcze lepsze.

Osoby noszące okulary będą musiały korzystać z manualnego ustawienia ostrości. Jednak Huawei wprowadził korekcję do -7 dioptrii, więc jest to rzecz „do przełknięcia”. Na obudowie znajdują się także fizyczne przyciski, którymi będzie można sterować podstawowymi funkcjami, a także niewielki dotykowy panel. Znalazło się także miejsce na wejście słuchawkowe, a całość zapinana będzie na głownie za pomocą pasków z rzepami.

Na start Huawei udostępni blisko 4000 filmów, ale raczej nie wszystkie będą oferowały pełny VR. Do tego ponad 40 różnego rodzaju gier, 350 zdjęć oraz 150 czegoś, co można nazwać panoramiczną wycieczką. Na dniach powinna znana być już cena urządzenia i jego dostępność. Tym samym Huawei dołącza do grona producentów, którzy oferują w swoim portfolio gogle VR. Czy robi dobrze? Wszak to cały czas niezbadany i niepewny rynek, ale widać Huawei widzi w nim potencjał. Dużo zależy od tego, jak będzie wyglądał dostęp do contentu. Bez niego polegną bowiem wszyscy.

Źródło: Engadget
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...