You are here
Huawei Watch GT 2 – nadciąga jeszcze lepszy smartwatch artykuły News 

Huawei Watch GT 2 – nadciąga jeszcze lepszy smartwatch

Wczorajsza konferencja na której Huawei pokazał swoje flagowce, czyli Huawei Mate 30 Pro oraz Mate 30, przyniosła także nową wersję smartwatch’a od firmy. Huawei Watch GT 2 ma mieć wszystkiego więcej i działać dłużej, co sprawia, że będzie jednym z ciekawszych akcesoriów wearable, które będzie można kupić. Co dokładnie ma do zaoferowania?

Huawei Watch GT 2
Fot. Huawei / Huawei Watch GT 2

Niektórzy potrzebują urządzenia wearable do tego, by pomagało im w codziennych ćwiczeniach. Jednak część z osób po prostu szuka inteligentnego zegarka, który ma także funkcje wspomagające treningi. I to właśnie dla nich Huawei przygotował nową wersję Watch GT 2, którą w skrócie można opisać, jako znacznie bardziej rozwiniętą, niż pierwsza generacja. Producent stwierdził, że dobrze, jakby wszystkiego było… więcej. I będzie.

Huawei Watch GT 2

Oczywiście nowy Huawei Watch GT 2 nie wywołał takiego poruszenia, jak nowe flagowce, ale trudno się temu dziwić. Inteligentny zegarek nie może równać się z flagowcami, których przyszłość jest na dodatek niepewna. W przypadku zegarka, sprawa wydaje się jednak być dość prosta, bo urządzenie oparte jest o autorski system Huawei, a konkretniej Lite OS, który nie pozwala na instalowanie aplikacji na urządzeniu, ale jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i z iOS. Sam fakt, że Huawei zdecydowało się na wprowadzenie własnego OS na urządzenie sprawił, że potrafi ono wytrzymać naprawdę bardzo długo na jednym ładowaniu.

Pierwsza generacja zegarka bez większych problemów wytrzymywała od 10 do 12 dni, bez potrzeby podłączania do ładowarki. Oczywiście mówimy tutaj o zwykłym połączeniu ze sparowanym smartfonem, a nie korzystaniem z trybu GPS. Nowy Huawei Watch GT 2 ma pobić ten rekord, gdyż według zapewnień producenta, jego czas pracy będzie wynosił dwa tygodnie. I jesteśmy w to w stanie uwierzyć, ponieważ pierwsza generacja faktycznie działała tak, jak zapowiadano. Test jednego z zegarków Huawei Watch GT przeczytacie na łamach naszego portalu już niedługo.

Co oferuje Huawei Watch GT 2?

Sam Huawei Watch GT 2 pojawi się w dwóch wersjach – z kopertą 42 mm oraz 46 mm. W obu wersjach pojawi się ten sam, nowy układ, czyli Kirin A1. To właśnie dzięki jego optymalizacji samo urządzenie ma dłużej wytrzymywać na baterii. Smartwatch ma także być lepiej sparowany z telefonem, bo zasięg Bluetooth 5.1 ma wynosić do 150 metrów. To dość mocna obietnica, ale miejmy nadzieję, że do spełnienia. Większy z modeli, czyli w dokładnie tym samym rozmiarze, co obecna generacja, ma wyświetlacz o średnicy 1,39 cala, co przekłada się na rozdzielczość 454×454 pikseli. Wersja 42 mm to 1.2 cala oraz rozdzielczość 390×390 pikseli, a oba modele korzystają z technologii OLED.

Oba zegarki mają po 4 GB miejsca na dane, ale mniejsza ma już 16 MB RAM, a większe 32 MB RAM. Jeżeli chodzi o pojemność akumulatorów, to mamy tutaj odpowiednio 215 mAh oraz 455 mAh. Interesującą nowością jest to, że Huawei Watch GT 2 pozwoli na odbieranie połączeń telefonicznych dzięki wbudowanemu głośnikowi. Jego pamięć pozwoli także na przechowywanie do 500 utworów, bez konieczności korzystania ze smartfona. To oczywiście będzie wpływało na czas pracy baterii. Na pokładzie znajdzie się także 15 trybów sportowych, a sam sprzęt ma być wodoodporny do 5 atmosfer. Co do ceny, to za wersję 42 mm trzeba będzie zapłacić 229 euro, czyli około 990 złotych. Smartwatch 46 mm to już koszt 249 euro, więc mniej więcej 1100 złotych.

Nowe smartwatche oraz zegarki czy akcesoria wearable, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Huawei / The Verge / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment