Huawei Y13 z Android Go

Nie musieliśmy aż tak długo czekać na to, żeby pojawił się zapowiadany przez Huawei budżetowy smartfon z nowym systemem na pokładzie. Huawei Y13 z Android Go został oficjalnie zaprezentowany na stronie producenta. Warto przyjrzeć mu się bliżej.

Huawei Y13 2018

Android Go to część programu Google, który ma na celu dać dostęp do Internetu wszystkim. No może nie wszystkim, bo to niestety niemożliwe, ale tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na najnowsze modele smartfonów, ale dalej chcą korzystać z ich funkcji. Tak to ma działać w teorii bowiem Android Go funkcjonować ma na urządzeniach budżetowych i nie zacinać się nawet wtedy, kiedy mamy do dyspozycji tylko 1 GB RAM. Patrząc na to, ile pamięci potrafi zużywać czasem zielony robot, inicjatywa jest jak najbardziej potrzebna.

Huawei Y13 z Android Go

W zeszłym miesiącu producent zapowiedział, że zamierza w Afryce (tak, tam) wypuścić nowe urządzenie. I nie byłoby w tym nic specjalnie ekscytującego, gdyby nie to, że smartfon miał działać na innym systemie. Teraz już wiemy, że Huawei Y13 z Android Go zagości całkiem niedługo na półkach sklepowych. Co więcej wiadomo o samym sprzęcie?

Obudowa tego budżetowca ma być wykonana z poliwęglanu i występowała będzie w kilku kolorach (biały, szary oraz złoty). Wyświetlacz urządzenia będzie miał przekątną 5’’, a obraz wyświetlany będzie w rozdzielczości 480×854 px. Aparat umieszczony na pleckach będzie wykonywał zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix. Znalazło się także miejsce na diodę doświetlającą LED. Aparat do selfie to zaledwie 2 Mpix i raczej nie spodziewajmy się po nim cudów.

Procesorem zarządzającym zostanie MediaTek MT6737, a wspierało jego pracę będzie 1 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 8 GB, które można jeszcze dodatkowo rozszerzyć korzystając z karty microSD. Interesujące jest to, że Huawei Y13 obsługuje technologię dual-SIM. Akumulator urządzenia ma pojemność 2280 mAh.

Android Go i budżetowce

Jak widać, Huawei Y13 (2018) nie może pochwalić się specyfikacją, ale należy pamiętać, że nie taki cel mu przyświecał. Smartfon został zaprojektowany tak, by działał dobrze pod nową odsłoną Androida. Lżejszy interfejs ma zapewnić dobrą, a przede wszystkim bezproblemową pracę na telefonie. Użytkownik ma też mieć lepszą kontrolę nad pakietami danych, a jako standardowa opcja, ma być włączone ich oszczędzanie.

Oczywiście razem z Android Go pojawiły się także aplikacje, które mają współpracować z systemem i wypełniać wizję Google. Przykładem jest YouTube Go i możliwość pobierania filmów, by odtwarzać je później bez straty pakietów danych. Prostota i wygoda przyświecały Google od dawna, a Android Go jest na to przykładem. Huawei Y13 raczej nie stanie się sukcesem komercyjnym i nie będzie szeroko promowany w mediach, ale z pewnością sporo osób skorzysta z jego możliwości. Warto także nadmienić, że wersja Go opiera się na Oreo, czyli najnowszej odsłonie zielonego robota.

Huawei Y13 dostępny będzie póki co w Afryce, ale niewykluczone, że zadebiutuje także na innych rynkach. Cena jeszcze nie jest znana.

Po nowe smartfony oraz sprzęt komputerowy zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Huawei

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...