Huawei Y5 2017

Huawei Y5 2017 — w Polsce będzie hitem sprzedażowym

Huawei Y5 2017 to nowe urządzenie w ofercie producenta, bazujące na sprawdzonej i popularnej budżetowej konstrukcji. Nowy przedstawiciel serii będzie od protoplasty znacznie atrakcyjniejszy, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę śmiesznie niską cenę.

Huawei Y5 2017

Świat wariuje na puncie coraz to wymyślniejszych flagowców, od których to zależy popularność marki oraz to, jak jest postrzegana przez rynek. To fakt, ale prawdziwa wojna toczy się nie na polu urządzeń za kilka tysięcy złotych, ale tych, których cena nie przekracza 600–700 zł. Mowa o budżetowcach oferowanych w salonach operatorów komórkowych.

To właśnie niedrogie telefony sprzedawane są w niskich lub średnich abonamentach za przysłowiową złotówkę. Lwia ich część nie nadaje się do użytku dla osoby bardziej zaznajomionej z technologią użytkową, ale zdarzają się wyjątki. Tegorocznym będzie…

Huawei Y5 2017 — król salonów operatorów

Dlaczego określam wspomniane urządzenie mianem króla? To proste — jestem przekonany, że będzie on jednym z najczęściej wybieranych “zetafonów” 2017 roku. Wszystko dzięki niskiej cenie, ciekawym designie oraz naprawdę sensownej konfiguracji sprzętowej. Co prawda nie nie jest to specyfikacja, która pozwoli na wielogodzinną multimedialną rozrywkę, zaawansowane gry wideo i wykonywanie zjawiskowych zdjęć nocnych, jednak w najprostszych zastosowaniach sprawdzi się idealnie. Przez “najprostsze” rozumiem tutaj monitorowanie mediów społecznościowych, zdjęcia “na szybko”, komunikatory internetowe, proste aplikacje, a i najważniejsze — rozmowy głosowe.

W urządzeniu o grubości 8.45 mm zamknięto 5-calowy ekran HD (1280 x 720 pikseli), co zapewni nie tylko pewny “chwyt”, ale także sensowne i miłe dla oka proporcje obrazu. Stosunkowo niska rozdzielczość przy przekątnej pięciu cali nie będzie przeszkadzać, zwłaszcza że oszczędzimy dzięki temu baterię. Odpowiednią wydajność smartfona zapewni 64-bitowy czterordzeniowy układ MediaTek MT6737T, z zegarem taktowanym częstotliwością 1,4 GHz, 2 GB RAM oraz grafika Mali-T720. Na dane przeznaczono aż 16 GB wbudowanej przestrzeni “dyskowej”, którą bez większego problemu rozszerzymy za pomocą kart microSD (do 128 GB). Nie zapominajmy o akumulatorze o pojemności 3 000 mAh, która zważając na specyfikację z powodzeniem wystarczy na dzień intensywnej pracy.

Całość pracuje pod kontrolą nie najmłodszego już Android 6.0 Marshmallow z autorską nakładką systemową EMUI 4.1.

Szerokokątne Selfie

Równie ciekawie, jak na sprzęt niedrogi, prezentują się możliwości fotograficzne Huawei Y5 2017. Mam tu na myśli głównie aparat o rozdzielczości 5 Mpix z szerokokątnym (84 stopnie) obiektywem, który pozwoli nam załapać większą liczbę znajomych na fotce. Przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix i światle f/2.0 to standard w tej klasie cenowej.

Skoro jesteśmy przy cenie. Nie znamy jeszcze oficjalnej kwoty, w jakiej będzie oferowane urządzenie, ale doświadczenie podpowiada, że będzie oscylować wokół 600 zł. To niewiele, szczególnie że w podobnej cenie naprawdę ciężko znaleźć ciekawe nowe urządzenie.

Co ciekawe, firma nie podała także konkretnej daty wprowadzenia sprzętu do regularnych kanałów sprzedaży. Mówi się o kwestii kilku tygodni, ale należy pamiętać o tym, że są to jedynie przypuszczenia. Oficjalne stanowisko może znaczącą od nich odbiegać. Jeśli jesteście zainteresowani nabyciem opisywanego urządzenia, nie pozostaje wam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na dostępność Huawei Y5 2017.

Źródło: Huawei

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...