zeg.-750x300

[IFA 2014] Asus Zen Watch i Samsung Gear S – który zegarek wybierzesz?

Tegoroczne targi obfitują w tak zwane urządzenia ubieralne, czyli inteligentne zegarki oraz opaski do monitorowania aktywności. W tej kategorii największe emocje budziły produkty Asusa oraz Samsunga. Sprawdźmy, czy mogą ze sobą konkurować…

zeg.-750x300

Na wstępie należy zaznaczyć, że urządzenia pracują na różnych platformach systemowych. W przypadku Samsunga jest to Tizen, zaś Asus korzysta z najnowszego dziecka Google – Android Wear. Co to oznacza dla klientów?

Gear S

Przede wszystkim decydując się na zakup zegarka południowokoreańskiego producenta, trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Tizen nie jest i prawdopodobnie długo nie będzie tak popularnym jak, „ubieralny” Android, a co za tymi idzie wsparcie deweloperów może okazać się nieporównywalnie mniejsze. Co prawda, Samsung zarzeka się, że już na starcie smartwatch’e ze wspomnianym systemem otrzymają bogate portfolio aplikacji (również firm trzecich), jednak dopiero nadchodzące miesiące zweryfikują ten stan rzeczy.

http://www.youtube.com/watch?v=Ji6eoTrjtng

Gear S, bo tak nazywa się inteligentny zegarek producenta znanego z linii Galaxy, został wyposażony w 2-calowy wyświetlacz Super AMOLED, pracujący w rozdzielczości 480×360, dwurdzeniowy procesor, taktowany zegarem 1GHz oraz 512 MB pamięci RAM. W urządzeniu znajdziemy ponadto zestaw czujników takich jak: pulsometr, barometr, czujnik UV oraz kompas.

To jednak nic, gdyż prawdziwym hitem okazuje się gniazdo na kartę SIM – tak Gear S do działania nie potrzebuje połączenia ze smartfonem, co jest niewątpliwą zaletą zegarka.

Asus Zen Watch

Drugi z opisywanych zegarków pracuje pod kontrolą Android Wear, co już na starcie daje mu sporą przewagę nad Samsungiem. Kolejnym punktem przemawiającym za Zen Watch jest minimalistyczny design sprawiający, że urządzenie prezentuje się niezwykle elegancko. Skórzany pasek również nadaje czasomierzowi charakteru.

http://www.youtube.com/watch?v=yeoxTrwk-BA

W kwestii specyfikacji, co prawda nie zaskakuje, lecz możemy tutaj mówić o poprawnej konfiguracji. W środku smartwatch’a umieszczono: procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktowany zegarem 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 1,63-calowy ekran AMOLED (320 x 320 pix).

Co wybrać?

Jak widać powyżej obydwa urządzenia mają wady oraz zalety. Jeśli zależy wam na większym i czytelniejszym ekranie oraz jesteście w stanie zrezygnować z platformy systemowej Google – Gear S będzie dla was świetnym gadżetem. Jeśli jednak nad wyświetlacz przekładacie Android Wear lub elegancję  – Asus wygrywa.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...