Gear S3

[IFA 2016] Gear S3 – smartwatch Samsunga w dwóch wersjach

Koreańczycy w Berlinie! Spokojnie, nie chodzi o konflikt zbrojny, ale o premierę smartwatchy Samsunga mającą miejsce własnie na IFA 2016.

Gear S3

Jeśli śledzicie serwisy technologiczne, doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że w tym roku Samsung zaprezentował już najważniejsze nowości z segmentu smartfonowego, a więc modele Galaxy S7/S7 Edge oraz Note 7. Nie trudno zgadnąć, że luką pozostał rynek wearables, a więc ten, na którym znajdują się inteligentne zegarki. Co w tym temacie ma do powiedzenia Samsung?

Gear S3 – Classic i Frontier

Przewidywania okazały się celne, S3-ka trafia na IFA 2016 w dwóch wariantach. Obydwa urządzenia zostały wyposażone w 1,3-calowe ekrany AMOLED o rozdzielczości 360 x 360 pix oraz baterie o pojemności 380 mAh, która według producenta pozwoli na 4 dni pracy urządzenia. W ostatni punkt śmiem wątpić, ale kto wie… może Koreańczycy mile mnie zawiodą.

Gear S3

Główną różnicą pomiędzy rzeczonymi wersjami będzie design. Zgadza się, wizualnie smartfony prezentują się zgoła inaczej. Classic to stonowany, choć przyjemny w odbiorze elegant, Frontier przypadnie za to do gustu osobom poszukującym zegarka „z pazurem”. Dla każdego coś miłego.

Wróćmy jeszcze do cech wspólnych. Obydwa smartwatche pracują pod kontrolą autorskiej mobilnej platformy Samsunga – Tizen OS. Nie do końca rozumiem czemu firma nie wykorzystała w tym przypadku Android Wear, ale najwidoczniej było to podyktowane nie kaprysem, a chłodną kalkulacją. Nie mniej jednak wspomniany system należy do niezwykle ciekawych i bogatych w funkcje. Jeśli czegoś nam zabraknie, wystarczy udać się do wbudowanego sklepu Samsung Apps i pobrać interesujący nas program. Biorąc pod uwagę to, że w zegarku znajdziemy GPS, wysokościomierz, barometr oraz to, że konstrukcja odporna jest na pył i wodę – uważam go za jedną z ciekawszych propozycji na rynku wearable.

Źródło: Samsung, Twitter

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...