apri 750x300 1

[IFA2015] Acer pokazuje, że nie potrzebujesz już blaszaka

Pierwsze konferencje na tegorocznych targach IFA 2015 już za nami. Jak co roku, producenci prześcigają się i pokazują urządzenia, które powinny wywołać u nas „efekt wow”. I cóż, Acerowi z jego Jade Primo ta sztuka się udała.

 
apri 750x300 1
To nie jedyny smartfon, który pojawił się dziś na konferencji Acera, ale zdecydowanie wyróżniał się na tle swoich braci. I nie chodzi tutaj o desing, bo ten nie jest ani udziwniony, ani specjalnie nowatorski. Jade Primo wygląda bardzo standardowo, ale to ważne nie jest. Ważne jest to, co Acer potrafi.
Smartfon Jade Primo nie tylko działa już na Windows 10, co okazało się być pierwszą niespodzianką od producenta, ale przede wszystkim obsługuję funkcje Continuum. Co to oznacza dla zwykłych użytkowników? Ano to, że Acer Jade Primo przestał być zwykłym smartfonem, a stał się przenośnym komputerem. I nie jest to metafora, to rzeczywistość.
 
apri 750x300 2
Funkcja Continuum to twór Microsoftu, który może w przyszłości zrewolucjonizować to, jak postrzegamy dziś smartfony. Do tej pory wychodząc na spotkanie biznesowe gdzieś pod ręką trzymany był laptop. Continuum to zmieni. Jade Primo możemy podłączyć do monitora, myszy oraz klawiatury i tym samym otrzymujemy zwykły komputer. Wiążą się z tym oczywiście pewne ograniczenia, ale w zadaniach typowo biurowych, Acer powinien sprawdzać się doskonale.
Jade Primo ma mieć na pokładzie Snapdragona 808, 4GB RAM oraz dwa potężne aparaty (21 oraz 8 megapikseli). Wyświetlacz wykonano w technologii Super AMOLED i ma on 5,5 cala. Więcej póki co nie wiadomo, a samo Jade Primo jest jeszcze w fazie testów. Mimo wszystko, trzeba przyznać, że Acer pokazał klasę.
Źródła: WMPowerUser
Fot: jw., PhoneArena
________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....