Huawei keynote

[IFA2018] Huawei keynote przynosi nowy procesor oraz… głośnik

Tegoroczne wystąpienie jednej z najważniejszych firm na rynku smartfonów przyniosło kilka interesujących informacji. Zaczęło się od nowego procesora z rodziny Kirin, ale Huawei keynote na IFA 2018 to było znacznie więcej.

Huawei keynote

Kirin 980 to pierwszy w historii mobilnych procesorów podzespół, który powstał w 7 nm oraz opiera się na technologii AI. Przedstawił go sam Richard Yu, czyli CEO Huawei. W porównaniu do zeszłorocznego modelu, czyli Kirin 970, nowy procesor ma mieć o 20% lepszą wydajność, co w porównaniu do Qualcomm Snapdragon 845, ma przełożyć się na o 22% lepsze wyniki w grach mobilnych. Przy tym ma on pobierać o prawie jedną trzecią mniej mocy. Sam procesor powstał w oparciu o trzy główne zasady, którymi kierował się Huawei – długotrwała wydajność, energooszczędność i Turbo wydajność.

Huawei keynote

Huawei keynote, czyli wystąpienie na targach IFA 2018 w Berlinie to zawsze interesujące wydarzenie. Zaczęcie wystąpienia od przedstawiania nowego procesora, było strzałem w dziesiątkę, bo nadało tempo całemu wydarzeniu. Kirin 980 w niemal każdym aspekcie bije swojego poprzednika na głowę. Dla mobilnej fotografii także znalazło się miejsce, bo nowy procesor do przetwarzania sygnału (ISP) ma być o 46% lepszy jeżeli chodzi o szybkość reakcji i o 23% bardziej wydajny, jeżeli chodzi o nagrywanie. Dodatkowo nowy procesor będzie współdziałał z coraz mocniej rozwijaną technologia 5G, czyli tak naprawdę przyszłością komunikacji.

Kirin 980

Jednak najważniejsze było dopiero przed zgromadzoną w Berlinie publicznością, która przyszła na Huawei keynote w jednym celu. Zobaczyć nowe smartfony producenta. Tutaj jednak nie było już tak przyjemnie.

Wyniki sprzedaży i głośnik

Huawei Mate 20 to pierwszy smartfon z portfolio producenta, który zostanie wyposażony w nowy procesor Kirin 980. Nie ma chyba w tym nic dziwnego, bo przecież inaczej być nie mogło. Zresztą nawet wczoraj, podczas zapowiedzi Honor Magic 2, wiadomo już było, że Kirin 980 będzie zasilał potężne jednostki, a Mate 20 nie będzie tutaj wyjątkiem. Zanim jednak pokazano nowego smartfona, pochwalno się wynikami za poprzednie model. Mate 10 oraz P20 i P20 Pro zostały wysłane w świat w łącznej licznie 20 milionów sztuk. To piękny wyniki, więc Huawei powinien mieć powody do zadowolenia. W związku z tym pojawiły się dwa nowe kolory dla Huawei P20 Pro i są to Pearl White oraz Morpho Aurora, a także wykończenia ze skóry (czarna oraz brązowa) w konfiguracji 8 GB RAM oraz 256 GB miejsca na dane.

Huawei AI Cube

Następnie pokazano inteligentny głośnik Huawei AI Cube, który na pokładzie ma już ruter 4G oraz Alexa od Amazon. Dodatkowo obsługuje Wi-Fi w 2,4 Ghz oraz 5 GHz, a do sprzedaży ma trafić w okolicy grudnia, choć ceny jeszcze nie ujawniono. Liczyliśmy na to, że może Huawei zdecyduje się pokazać swoje nowe smartfony, czyli Mate 20 oraz Mate 20 Pro, ale wygląda na to, że przyjdzie nam na nie jeszcze poczekać. Kolejny event producenta zapowiedziano na 16 listopada i wtedy zobaczymy, jak dokładnie będzie wyglądało urządzenie, które jako pierwsze na świecie dostanie procesor Kirin 980.

Smartfony, urządzenia wearable i głośniki, znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: IFA2018 / Twitter / Huawei

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...