Przyszłość to nie mobile

[IFA2018] Przyszłość to nie mobile

Patrząc na to, co przygotowali na tegorocznych targach wystawcy, wnioski nasuwają się same. To samo dało się odczytać po konferencji otwierającej targi IFA 2018. Przyszłość to nie mobile, choć nie jest to aż tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Przyszłość to nie mobile

Smartfony dalej stanowią bardzo duży segment rynku, ale ich udział w nim jest dość stały. Zainteresowanie nimi także utrzymuje się na podobnym poziomie. Może wydawać się to dziwne, ale to zupełnie naturalne. Rynek jest już dość mocno nasycony i każda kolejna premiera, nawet flagowego modelu, nie zmienia na nim zbyt dużo. Są jednak inne sprzęty, które mogą zyskiwać coraz większą popularność i co więcej, tak już powoli się staje.

Przyszłość to nie mobile

Kiedy rynek smartonów przeżywa stagnację, to już rynek urządzeń wearable, zyskuje na wartości. Klienci coraz chętniej sięgają po urządzenia związane ze sportem czy zdrowiem. Widać, że to tendencja zwyżkowa i nic nie zapowiada tego, żeby coś miało się zmienić w najbliższej przyszłości. Klienci coraz częściej chcą mieć także jak największą kontrolę nad tym, co dzieje się w ich domach i choć tutaj smarfony sprawdzają się dobrze, to jednak przyszłość to nie mobile, ale jest z nimi związana.

Przyszłość to IoT, czyli Internet rzeczy. Sprzęty domowe, które używamy na co dzień zyskują nowe możliwości, a co za tym idzie, stają się coraz bardziej niezastąpione. Pralki, lodówki czy nawet piekarniki zyskują coraz to większe możliwości. I co więcej, znajdują się one w coraz większej ilości domów. Widać to najbardziej w naszej części Europy, gdzie takie sprzęty kupujemy coraz częściej. Szybko rozwija się także Sztuczna Inteligencja, czyli AI, która znajduje zastosowanie w wielu urządzeniach (w tym w smartffonach).

Świat się zmienia

OLED także może być przyszłością, podobnie jak AR czy kontrola głosem, a nawet streaming. Świat się zmienia, a IFA 2018 jest tego dowodem. Widać to na stoiskach, gdzie to właśnie mobile zajmuje coraz mniej miejsca.

Smartfony możecie jednak dalej kupić w naszym sklepie internetowym, gdzie czekają na was przeróżne modele w dobrych cenach.

Źródło: IFA 2018 / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...