YouTuberzy

Ile zarabiają YouTuberzy? Znamy odpowiedzi — infografika

To, jakie przychody notują YouTuberzy, spędza sen z powiek niejednego fana zainteresowanego tematem. Teraz dzięki badaniu przeprowadzonemu przez serwis APYnews oraz agencję GetHero poznajemy konkretne kwoty. Z infografiki zawartej we wpisie dowiemy się jednak znacznie więcej. Dla przykładu — suma miesięcznych zarobków zgromadzonych przez 20 procent najbardziej dochodowych twórców jest większa niż suma zarobków pozostałych 80%.

YouTuberzy

YouTube wyrósł z niewiele znaczącego serwisu, w którym użytkownicy umieszczali podłej jakość materiały wideo na prawdziwego potentata. Dziś YT jest jednym z najpopularniejszych miejsc w sieci. Szukamy w nim rozrywki, porad, wiedzy oraz odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Z vlogów dowiadujemy się, co słychać u naszych idoli oraz zapoznajemy się z gameplay’em ze świeżo wydanego konsolowego hitu. Znajdziemy tutaj niemal wszystko. Oczywiście pod warunkiem, że poszukiwany przez nas materiał nie narusza regulaminu serwisu, gdyż w przeciwnym razie filmy te są szybko z niego usuwane. Wiecie, kto jest prawdziwą siłą platformy?

YouTuberzy siłą serwisu

Materiały cieszące się największym zainteresowaniem tworzą YouTuberzy, którym udaje się zainteresować od kilku tysięcy do kilku milionów internetowych widzów. Lwia część z osób utrzymujących się z “pracy” na serwisie nie miała wcześniej doświadczenia w branży filmowej, a jednak udało im się zdobyć niesamowitą popularność. Jak doskonale wiemy, popularność można w stosunkowo prosty i efektywny sposób zmonetyzować, co też wspomnieni twórcy uskuteczniają. Dzięki badaniom przeprowadzonym przez wspomniane wcześniej podmioty poznaliśmy uśrednioną kwotę przychodów YouTuberów oraz kilka twardych liczb z nimi związanych.

YouTuberzy

Na początek muszę jednak zaznaczyć, że badanie zostało przeprowadzone w formie telefonicznej sondy na grupie 104 twórców. Daje nam to ogólny pogląd na sytuację, a co za tym idzie, uzyskane wyniki powinniśmy uznać za miarodajne. W tym miejscu dodam jeszcze, że grupę badanych podzielono na odpowiednie części — 47% stanowili twórcy materiałów gamingowych, 29% tworzyło treści lifestylowe, 24% zaś zajmowało się szeroko pojętą rozrywką.

YouTuberzy i ich zarobki

Zacznijmy od najważniejszej części, czyli od średniego miesięcznego zarobku twórcy z wyłączeniem dochodów z Adsense. Mówimy o kwocie 9181 złotych, na którą składają się 6625 zł z kategorii gaming, 13166 zł z kategorii lifestyle oraz 6500 zł z kategorii rozrywka. Wynagrodzenia te pochodzą między innymi ze współpracy z przeróżnymi markami. Konkretne kwoty możecie zaobserwować na poniższej grafice:

Jednorazowa współpraca z marką przynosi średni minimalny zarobek na poziomie 1475 zł, maksymalny zaś utrzymuje się przy średniej 29287 złotych. Oczywiście aż siedemdziesięciu procentom ankietowanych zdarzało się współpracować za darmo, a przynajmniej do tego przyznała się dana grupa.

Źródła dochodu

YouTuberzy

YouTuberzy czerpią przychody nie tylko z Adsense, z którego to modelu korzysta aż 96% ankietowanych. Równie istotne okazują współprace z markami, do których przyznaje się aż 75% przepytanych twórców, eventy (69%), streamy (45%), własne sklepy (30%), występy telewizyjne (4%) oraz crowdfounding (4%). Jedynie 2% ankietowanych zapewniło, że wykorzystuje swój wizerunek jako elementy tradycyjnych kampanii reklamowych.

Jak widać, YouTuberzy, a przynajmniej ich popularniejsza część może traktować nagrywanie materiałów wideo jako pełnoetatowe i dochodowe zajęcie. Liczby nie kłamią.

Źródło: Apynews

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...