inkBOOK Obsidian 4 GB zdjęcie czytnika

inkBOOK Obsidian 4 GB w sam raz na lato

Wakacje oficjalnie można uznać za rozpoczęte. Sezon urlopowy w toku, a nic tak nie odpręża, jak książka.

 
inkBOOK Obsidian 4 GB zdjęcie czytnika
Zabieranie ze sobą w podróż całego księgozbioru mija się z celem. Nikt nie ma tak pojemnych walizek i zazwyczaj zabierało się ze sobą najwyżej dwie, trzy pozycje. Czasem nawet mniej. Sytuacja zmieniła się, gdy pojawiły się pierwsze czytniki e-booków. I choć teraz można także zatopić się w lekturze używając tabletu, to nie warto psuć sobie wzroku w ten sposób. Niebieskie światło, które emitowane jest z wyświetlaczy dość szybko nas zmęczy.
Dlatego cieszy promocja, którą właśnie ogłosił inkBOOK. Otóż na wakacje można kupić popularny model czytnika Obsidian w cenie 499 złotych. Ważne jest tutaj to, że ma on mniej pamięci niż standardowa wersja, bo tylko 4 GB. Nie oznacza to jednak, że nie zmieścimy na nim dużej ilości książek. Obsidian pomieści ich setki, a okrojona pamięć nie powinna wpłynąć w żaden sposób na działania urządzenia. Wpłynęła za to na cenę, która wydaje się teraz o wiele bardziej przystępna.
Co oferuje inkBOOK Obsidian 4 GB? Przede wszystkim 6 calowy wyświetlacz, który jest w pełni dotykowy. Dodatkowo wykonano go w technologii, która w żadnym stopniu nie męczy wzroku. Chodzi oczywiście o e-papier (E-Ink Carta). Ciekawe jest to, że czytnik obsługuje także wsparcie gestów, a co za tym idzie, niektóre przyzwyczajenia z użytkowania smartfonów czy tabletów bez problemu przeniesiemy na Obsidiana. Warto zwrócić także uwagę na wzornictwo. Czytnik jest smukły i kompaktowy. Na wakacyjne podróże w sam raz.
Oczywiście warto zabezpieczyć go jakimś etui, ale nawet bez niego prezentuje się znakomicie. Całkowicie płaski ekran (Flat Glass Solution) to cały czas nowość na rynku czytników. Światło rozprowadzane jest wtedy równomiernie po powierzchni i nie tworzą się na niej żadne „cienie”. inkBOOK Obsidian wyposażony jest w moduł Wi-Fi oraz możliwość instalowania na nim aplikacji. Odczytamy na nim najpopularniejsze formaty (m.in.: EPUB, MOBI oraz PDF ze wsparciem dla funkcji reflow), a w cenie 499 kupimy na stronie producenta.
 
Źródło: Midiapolis
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

559 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...