innova slide

Innovaphone i płynna migracja od klasycznej centrali telefonicznej do VoIP

„Kontel”, dystrybutor nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych, przedstawia technologię marki „Innovaphone”, dzięki której przedsiębiorstwa oraz instytucje będące w posiadaniu dużej liczby telefonów mogą płynnie i bezproblemowo dla działań firmy migrować swoje tradycyjne centrale telefoniczne do standardu „VoIP PBX”.

innova slide

Marek Grzybowski, Product Manager marki „Innovaphone”, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma „Kontel”, zwrócił uwagę na dość interesujący szczegół:

Zauważyliśmy, że duże organizacje biznesowe czy instytucje wstrzymują się z decyzją o migracji do nowoczesnego standardu abonenckich central telefonicznych VoIP z obawy o ewentualne przerwy w pracy, spowodowane wymianą infrastruktury. Rozwiązanie marki „Innovaphone” pozwala nie tylko płynnie przeprowadzić migrację, ale także wdrożyć ją etapami, co po pierwsze oznacza stopniowe przełączanie kolejnych działów lub oddziałów firmy, a po drugie koszty rozłożone w czasie.

Dzielenie migracji na etapy zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii infrastruktury, a to z kolei pozwala zachować ciągłość pracy organizacji i dotrzymanie zobowiązań wobec kontrahentów. Wartym odnotowania faktem jest to, iż cały proces migracji trwający wiele miesięcy na każdym etapie wspierany jest od strony serwisowej.

Do tej pory w firmach posiadających oddziały w różnych lokalizacjach proces migracji central odbywał się na zasadzie „trunkingu”, czyli łączenia standardowych systemów „PBX”, przy pomocy własnych, bezpiecznych łączy „IP”. Następstwem takiego rozwiązania jest to, iż zarówno pracownicy w obrębie jednego oddziału, jak i różnych filii danego przedsiębiorstwa mogą bezpłatnie rozmawiać przez telefony. Biorąc pod uwagę środki finansowe, które firma w ten sposób będzie w stanie zaoszczędzić, inwestycja okazać się może całkiem opłacalna.

Tym bardziej, że dzięki bramie „VoIP” system jest przygotowany do dalszej rozbudowy w dogodnym momencie. Możemy do niego podłączyć takie sprzęty biurowe, jak faks czy urządzenia wielofunkcyjne. Jeśli to nie jest wystarczająco przekonujące, warto dodać, że płynna migracja do telefonii „Innovaphone VoIP PBX” umożliwi integrację z nowoczesnymi platformami „United Communication”, które współpracują ze sobą niezależnie w ramach jednej komunikacji.

Źródło: Kontel

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór smartfonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...