Instagram Live

Instagram Live z nową funkcją – użytkownicy będą zachwyceni

Instagram Live to świetna usługa, umożliwiająca tak zwane transmisje „na żywo”. Podobne rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, choć wciąż brakuje w nich pewnych elementarnych funkcji. Na szczęście serwisy starają się je załatać…

Instagram Live

Wideo na żywo to hit społecznościowy ostatnich lat. Każda szanująca się społecznościówka dwoi się i troi, aby tylko wdrożyć u siebie wspomniane rozwiazanie. Nie jest przy tym istotny profil serwisu – funkcja świetnie sprawdza się w przypadku typowych Social Media, w których łączymy się głównie ze znajomymi oraz na Twitterze, więc produkcie „medialnym”. Live pasuje również do aplikacji nastawianej wyłącznie na grafikę, czy to w formie zdjęć, czy filmików. Przykład? Insta…

Instagram Live – czegoś tu brakowało

Wspomniany produkt jest stosunkowo młody,  ale bliźniaczy do usługi rozwijanej na Facebooku. Co zabawne, to właśnie Zuckerberg jest obecnie w posiadaniu Instagrama, któremu dawkuje funkcje w sobie tylko znanym harmonogramie. Czasami odnoszę wrażenie, że serwisy dublują pewne opcje, przez co panuje lekkie zamieszanie. Szybko jednak rozwiewam wspomniane myśli – wszak każdy z serwisów dedykowany jest zupełnie innemu klientowi.

Wróćmy jednak do kwestii najważniejszej z punktu widzenia użytkownika, a więc łatania braków. Facebook, obecny włodarz Instagram Live wyposażył wspomniany serwis w opcję, która znacząco poprawi komfort użytkowania. Ba – sprawi, że nasze „ulotne” chwile staną się mniej ulotne, zaś archiwizacja naszych materiałów wideo stanie się niezwykle prosta. Funkcja nie jest idealna, ale należy pamiętać, że jest to dopiero początek…

Zapisz materiał na swoim smartfonie

Tak, Instagram Live nie był wyposażony w tak oczywistą funkcję. Osoby chcące zarchiwizować swój „live” musiały posiłkować się rozwiązaniami firm trzecich, które nie były do końca zgodne z regulaminem usługi. W efekcie można było spodziewać się nawet zablokowania konta.

Instagram Live

Właśnie dlatego pojawienia się w Instagramie  możliwości zapisania pliku wideo na smartfonie wydaje się zbawienna. Oczywiście nie musimy ograniczać się wyłącznie do pamięci telefonu, gdyż plik bez większego problemu przeniesiemy do każdego innego urządzenia lub magazynu danych. Możliwość zapisania wideo ma jeszcze jeden znaczący plus – dzięki niemu bez problemu udostępnimy całe nagranie w innych mediach społecznościowych. Ideał? Nie do końca.

Otóż w przypadku Instagram Live zapiszemy jedynie „suchy” materiał. Co to dokładnie oznacza? Komentarze, statystyki oraz pozostała część wizualna dostępna w aplikacji nie zostanie zachowana. Goły plik z nagraniem to jednak za mało, zwłaszcza jeśli użytkownik chciałby pochwalić się konkretną reakcją swoich widzów. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że właściciele serwisu zmienią zdanie i postanowią udostępnić wspomnianą opcję. Na chwilę obecną się na to nie zanosi.

Jak wybrać kanał do streamowania?

Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Na rynku społecznościówek oferujących wspomnianą możliwość zrobiło nie niezwykle tłoczno i właściwie każda poważniejsza usługa może pochwalić się funkcja nadawania „live”. Czym więc kierować się podczas wyboru?

Nie ma jednej odpowiedzi, która wskaże drogę wszystkim zainteresowanym. W mojej ocenie należy wziąć pod uwagę to, z jakiego medium korzysta nasza grupa docelowa oraz, co właściwie chcemy osiągnąć poprzez nasze działania. Możliwości oferowane poprzez poszczególnych dostawców różnią się szczegółami, o których postaram się wam opowiedzieć przy okazji następnego wpisu.

Źródło: Instagram Blog

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...