You are here
Instagram ostrzeże przed opublikowaniem obraźliwego komentarza mobile News 

Instagram ostrzeże przed opublikowaniem obraźliwego komentarza

Adam Mosseri, obecny szef Instagrama opublikował za pośrednictwem oficjalnego bloga ważną notatkę. Z treści dowiadujemy się o dwóch nowych funkcjach mających stanowić obronę przed wszelkiej maści mową nienawiści.

Instagram
fot. Instagram

Instagram wprowadza dwie nowości związane z komentarzami. Pierwszą można określić mianem prewencyjnej, drugą — działaniami minimalizującymi negatywne skutki agresywnych treści. Trzeba przyznać, że tym razem włodarze usługi odrobili lekcje i szykują dla nas naprawdę użyteczne ficzery.

Instagram przeciwko nękaniu

Pierwsza funkcja opiera się na działaniu sztucznej inteligencji, która będzie monitorować aktualnie wpisywany przez użytkownika komentarz. Jeśli algorytm wykryje obraźliwą treść, poinformuje o tym usera i zapyta, czy aby na pewno chce użyć danego sformułowania. Naturalnie autor zostanie zachęcony do zapoznania się z dokumentem dotyczącym polityki firmy. 

Instagram
fot. Instagram

Faktycznie jest to mocna ingerencja w funkcje serwisu, ale w mojej ocenie w pełni uzasadniona. Czuję, że ostrzeżenie może zadziałać na osobę tworzącą agresywny komentarz, co w sposób pośredni oczyści serwis z nękających komentarzy. Co, jeśli delikwent nie zdecyduje się powstrzymać swoich zapędów? Instagram znalazł sposób również na takich gagatków.

Druga nowość pozwala na ograniczenie widoczności interakcji (np. komentarzy) osoby, którą wcześniej „zablokujemy”. Co ciekawe, wpisy takiego użytkownika będą widoczne tylko dla niego, chyba że postanowimy inaczej. Drobna zmiana, która zapowiada się na rozwiązanie skuteczne. 

Czuję, że pierwsze z wymienionych rozwiązań świetnie sprawdziłoby się w przypadku Facebooka i przyznam, że chciałbym je tam zobaczyć. Zważając na to, że Instagram należy do FB, jest to całkiem realny scenariusz.

Smartfony, na których aplikacja Instagram działa wręcz idealnie znajdziecie pod TYM adresem

Źródło: Instagram

Related posts

Leave a Comment