You are here
Instagram z dwiema nowościami pozwalającymi lepiej zarządzać czasem spędzanym w aplikacji Aplikacje mobile 

Instagram z dwiema nowościami pozwalającymi lepiej zarządzać czasem spędzanym w aplikacji

Instagram wraz z Facebookiem testują właśnie funkcję “nie przeszkadzać”, która pozwoli wyciszyć powiadomienia z serwisów na wybrany przez użytkownika czas. To jednak tylko jedna z dwóch nowości, które trafiają do userów wspomnianych społecznościówek.

Instagram

W ostatnich latach użycie smartfonów wzrosło do niewyobrażalnego dotychczas poziomu. Wielogodzinne sesje ze smartfonem w dłoni nie są dziś niczym zaskakującym. Niemniej, ze zjawiskiem wypadałoby walczyć, choć częściowo. Wiedzą o tym giganci tacy jak Google oraz Apple, którzy zaimplementowali do swoich systemów — Android oraz iOS funkcje kontroli czasu spędzonego przez smartfonem oraz konkretnymi aplikacjami. Choć ficzery stanowią cześć oprogramowania beta, niebawem trafią do wszystkich użytkowników kompatybilnych smartfonów.

Okazuje się, że do gry dołączą się również inne firmy, które planują podobne działania, a nawet są już na etapie ich realizacji.

Instagram z funkcją “nie przeszkadzać”

Zarówno Facebook, jak i Instagram opracowują funkcję, która poinformuje użytkownika o tym, ile czas spędził w konkretnej aplikacji. Częścią wspomnianego działania jest wdrożenie elementu “nie przeszkadzać”, znanego z wielu mobilnych systemów operacyjnych. Aktywowanie wspomnianej opcji oznaczałoby czasowe zawieszenie otrzymywania powiadomień z apki. Użytkownik mógłby decydować o okresie aktywności funkcji (30 minut, godzina, 2 godzin lub 8 godzin, 1 dzień).

Ficzer pojawia się losowo u wybranych użytkowników, więc mówimy tutaj o zwykłych testach rozwiązania. Te, jak mniemam, trafi do pozostałych userów w ciągu najbliższych tygodni.

Instagram podpowie, kiedy warto skończyć “scrollowanie”

Na drugą z opisywanych nowości nie będziemy musieli specjalnie czekać. Ba, sam mogę ze wspomnianej zmiany korzystać już od wczoraj. Na czym opiera się jej działanie?

Instagram

Korzystając z Insta, często przewijałem listę aktywności znajomych, wracając do wpisów sprzed kilku dni. To zabawne, gdyż moim celem jest sprawdzenie tylko aktualnych postów, z którymi nie miałem okazji się jeszcze zapoznać. Instagram podpowie mi teraz, kiedy przewinę listę do materiałów sprzed dwóch dni, czyli treści tracących na aktualności. Proste? Proste, ale jakże użyteczne.

Fejs i Insta nie mają litości dla baterii smartfona, dlatego warto wyposażyć się w odpowiedni POWERBANK.

Źródło: The Verge, Engadget

Related posts

One thought on “Instagram z dwiema nowościami pozwalającymi lepiej zarządzać czasem spędzanym w aplikacji

  1. Hurrah, that’s what I was exploring for, what a information! existing
    here at this webpage, thanks admin of this site. https://kasino.vin/home/3win81

Leave a Comment