Instytucje rządowe i Windows 10

Microsoft nie przestaje promować swojego najnowszego systemu operacyjnego. Tym razem podaje powody, dla których instytucje rządowe powinny przejść na Windows 10. Firmie z Redmond zaufały instytucje z Chin, a jak będzie z innymi?

windows 10 slide

Microsoft przedstawia swój produkt jako wysoko wydajny, efektywny i co najważniejsze – gwarantujący bezpieczeństwo. Dzięki kompatybilności z wieloma urządzeniami, jest łatwy do kontroli i daje użytkownikowi większą możliwość dostosowania go do swoich preferencji.

Przyjrzyjmy się powodom, które mają przekonać instytucje rządowe do Windows 10. Pierwszym z nich jest wydajność, bowiem nowy OS uruchamia się o 30% szybciej niż Windows 7 na tym samym urządzeniu. Najnowsze „okienka” mają bardziej rozbudowany system zarządzania energią. Kolejnymi zaletami mają być przeglądarka Edge i asystentka głosowa Cortana. Wymienienie Edge jako waloru nowego systemu operacyjnego jest kontrowersyjne. Przeglądarka nie jest bowiem dopracowana, o czym już pisaliśmy. Device Guard, Windows Hello i Windows Defender mają dbać o bezpieczeństwo systemu. Na miejscu Microsoftu powstrzymałabym się przed reklamowaniem swojego systemu jako bezpieczny. Bezpieczeństwo w najnowszym Windowsie zawodzi i użytkownik narażony jest na ataki wszelakiego rodzaju szkodników. Kolejnym powodem, dla którego warto korzystać z Windowsa 10, jest Windows Store for Business. 

Być może w przyszłości będzie warto pomyśleć o zmianie systemu operacyjnego na Windows 10. Na chwilę obecną nic w mojej ocenie nie przemawia na korzyść tego OS-u. 

Źródło: Microsoft

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...