Inteligentny głośnik

Inteligentny głośnik Google z ekranem jeszcze w tym roku

Choć w moim domu nie zagościł jeszcze, nie na stałe, żaden inteligentny głośnik, przymierzam się do zakupu takiego sprzętu. Odstrasza mnie jednak brak wyświetlacza, dlatego też moje poszukiwania zawężają się do raptem kilku modeli. Najciekawszym wydaje się Amazon Echo Show, ale jego funkcjonalność w Polsce jest mocno ograniczona. Ideałem byłby sprzęt od Google. Podobno gigant z Mountain View prowadzi takowy jeszcze przed tegoroczną gwiazdką.

Inteligentny głośnik

Smart głośniki są niezwykle ciekawymi urządzeniami, ale pełnie swoich możliwości pokazują, dopiero kiedy przemówimy do nich w “zgodnym” języku. Polski niestety do takich nie należy, choć to ma się zmienić jeszcze w tym roku. Niemniej, inteligentne urządzenia całkiem sprawnie radzą sobie z angielskim, którym włada większość znanych mi osób. Oczywiście problematyczna okazuje się wymowa polskich imion i nazwisk, ale da się to “przeżyć”. Prawdą jest jednak to, że bez wbudowanego ekranu, na którym asystent wyświetlałby przydane informacje oraz treści multimedialne, sprzęt wydaje się niepełny. Dlatego też mocno zainteresowała mnie wiadomość, w myśl której Google miałoby szykować premierę wspomnianego sprzętu.

Inteligentny “ekran” Google

Zgodnie z najnowszym doniesieniami z Tajwanu, Google pracuje nad nowym smart sprzętem z ekranem. Naturalnie chodzi o inteligentny głośnik, który poza oczywistymi możliwościami takimi jak podpowiedzi czy konwersacje, zaoferuje możliwość wyświetlania multimediów na dodatkowym ekranie. Co ważne, na rzeczonym wyświetlaczu prezentowane będą również powiadomienia, dane lokalizacyjne czy odtwarzacz muzyczny. Usługi takie jak Gmail, YouTube czy Kalendarz będą więc w pełni użyteczne.

Na ten moment nikt w Google’u nie potwierdził doniesienia, jednak nie zanotowano również stanowczego zaprzeczenia. Więcej o sprawie dowiemy się przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to sprzęt w liczbie 3 milionów sztuk pojawi się na półkach sklepowych.

Źródło: Asia.nikkei

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....