android wear 2.0 tarcza zegarka

[io16] Android Wear 2.0 – co da nam aktualizacja

Smartwatche z Android Wear doczekają się aktualizacji, która pozwoli im na całkiem sporo nowych rzeczy. W końcu.

android wear 2.0 tarcza zegarka

Pomniejsze uaktualnienia, które docierały do tej pory na pokłady smartwatchy z Androidem, nie mogą równać się z tym, co pokazano na Google I/O. Nowa odsłona Android Wear zasługuje na to, żeby dodać do niej numerek 2.0. Co takiego czeka na użytkowników? Sporo zmian, które sprawią, że smartwatche zyskają drugie życie.

Największą nowością będzie to, że inteligentne zegarki staną się w końcu czymś więcej, niż tylko przedłużeniem smartfona, który odbiera powiadomienia. Nie ma się co oszukiwać, do teraz mało który smartwatch potrafił coś więcej, a jeżeli już, to na pewno nie kosztował mało. Teraz pojawi się możliwość tworzenia wiadomości z poziomu smartwatcha. Można to będzie robić na kilka sposobów, zaczynając od klasycznego, czyli stukania w miniaturową klawiaturę, a kończąc na pisaniu palcem po wyświetlaczu. I choć cieszy fakt, że zegarki będą otwarte na możliwość tworzenia wiadomości, wydaje się to i tak dość uciążliwe. Choć może w praktyce okazać się znośnym rozwiązaniem.

http://www.youtube.com/watch?v=8gLwk8o9LW0

Ważne jest to, że Google nie postanowiło ograniczać wyboru użytkownika co do stosowanej klawiatur. Będzie można wybierać i instalować także te, które nie zostały wypuszczone przez giganta. Oprócz tego pojawi się także opcja z dyktowaniem odpowiedzi, czyli nie będziemy musieli nawet korzystać z klawiatur. Znacznej poprawie ma także ulec komunikacja między poszczególnymi aplikacjami Google Fit API. Te maja się wymieniać miedzy sobą informacjami, jak również lepiej rozpoznawać wykonywane przez użytkownika aktywności. Teraz bez problemu smartwatch ma rozpoznać czy jesteśmy na spacerze czy też jeździmy rowerem. Niby mała rzecz, a cieszy.

Oczywiście modyfikacje dotknęły też sfery wizualnej i Android Wear 2.0 czerpie garściami z rozwiązań Material Design. Na smartwatchach będzie też można instalować samodzielne aplikacje, bez konieczności powielania ich na smartfonie. Szereg nowych tarcz to tylko dodatek i wisienka na torcie. Oprogramowanie ma zadebiutować oficjalnie na jesieni, a dostać je mają wszyscy korzystający z Android Wear.

Źródło: Android Developers
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...