iOS 12.4

Komedia — iOS 12.4 umożliwia jailbreak

Okazuje się, że w iOS 12.4 powróciła „luka” w zabezpieczeniach systemu, która umożliwia przeprowadzenie jailbreaku. To zabawne, zwłaszcza że dziura została załatana we wcześniejszych wersjach iOS-a.

iOS 12.4
fot. Pxhere

Wygląda na to, że iOS 12.4 nie jest wcale taki bezpieczny, jak mogłoby się wydawać. Apple, zupełnie przypadkowo usunęło łatkę, która naprawiała problemy iOS związane z zabezpieczeniem przed atakami hakerskimi.

Jailbreak iOS 12.4

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz wykonałem jailbreak iPhone’a, ale obstawiam, że były to czasy, w których moim głównym urządzeniem był model 3Gs. Dziś mało kto decyduje się na łamanie zabezpieczeń iPhone’a i ja się temu nie dziwię. Apple nie pozostaje głuche na prośby użytkowników dotyczące brakujących funkcji. Implementując nowości, Sadownicy skutecznie zniechęcają do prób odblokowania smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Niemniej, zawsze znajdą się chętni do przeprowadzania takiego procesu.

Okazało się bowiem, iż system został właśnie złamany, a co za tym idzie, można już uzyskać dostęp do ukrytych funkcji systemu. Po przeprowadzeniu wspomnianego wcześniej jailbreaka użytkownik iPhone’a może instalować aplikacje spoza oficjalnego repozytorium App Store. Niemniej, uważam, że nie warto tego robić.

Pamiętajmy, że ograniczenie możliwości iOS umotywowane jest chęcią stworzenia maksymalnie bezpiecznego środowiska pracy dla użytkownika. Odblokowanie urządzenia powoduje, iż staje się ono narażone na ataki z zewnątrz. Nie chcę już nawet mówić o tym, że niektóre aplikacje pobrane spoza App Store mogą zawierać złośliwy kod. Dlatego też chciałbym, abyście potraktowali informację o jailbreaku iOS 12.4 jako ciekawostkę.

Źródło: ViceSlashgear

Dodaj komentarz

3832 More posts in artykuły category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...