iPad 2018

iPad (2018) kosztuje zdecydowanie mniej od poprzednika

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, Apple na specjalnie zorganizowanej konferencji dla edukacji zaprezentowało iPad (2018). Stosunkowo niska cena tabletu może być dla wielu zaskoczeniem. Podobnie wygląda kwestia wsparcia dla rysika Apple Pencil, która zarezerwowana była dotychczas dla iPada Pro.

iPad 2018

Wczorajszego wieczoru poznaliśmy najtańszego iPada w historii Apple. Nie myślcie jednak, że sadownicy zdecydowali się na gruntowne odświeżenie stylistyki tabletu. W dalszym ciągu mamy do czynienia z bryłą zastosowaną w 2017 roku, choć w tegorocznej edycji z dopiskiem 2018 w nazwie znajdziemy kilka ciekawych rozwiązań. Te przydadzą się nie tylko w segmencie edukacyjnym.

IPAD (2018) — NAJTAŃSZY TABLET W HISTORII APPLE

9,7-calowy tegoroczny iPad w pierwszych chwili może wydać się odgrzanym kotletem, jednak kiedy spojrzymy na sprawę szerzej, okaże się, że tablet ma szansę stać się hitem. Przyczynić może się do tego nie tylko jego naprawdę atrakcyjna cena. Apple pomyślało również o innych aspektach.

W kwestii wizualnej zmieniło się niewiele. W zasadzie, jeśli nie zamierzacie rozbierać tabletu na części pierwsze i podziwiać nadruku na procesorze, nie możemy mówić o żadnych zmianach. Stylistyka to połączenie szkła i metalu znane z modelu z 2017 roku i wiecie co? Jest to w mojej ocenie bardzo dobry ruch. Design w dalszym ciągu można nazwać atrakcyjnym, a co istotne — brak większych zmian na linii produkcyjnej pozwala na oszczędność i utrzymanie ceny tabletu iPad (2018) na sensownym poziomie.

iPad 2018

iPad (2018) z obsługą Apple Pencil

Niespodzianką nie jest też wyposażenie tabletu w obsługę stylusa od Apple. Oznacza to, że 9,7-ekran Retina będzie w stanie reagować na zmienne siły nacisku rysika oraz kąt jego nachylenia. Rysowanie niczym na iPadzie Pro. Brawo Apple.

Minusem jest niestety cena. Za Apple Pencil musimy zapłacić aż 99 USD, co stanowi jedną trzecią ceny samego tabletu. iPad (2018) kosztuje bowiem (w przeliczeniu na złotówki) jedyne 1599 złotych. To niewiele, lecz jeśli dodamy do tego koszt zakupu rysika, przekraczamy barierę 2 000 złotych.

Sadownicy pomyśleli i o tym. Podczas konferencji opowiedziano o tańszej propozycji partnera Apple — Logitech Crayon, który wykazuje pełną kompatybilność z iPadem. Cena? Jedyne 49 USD.

Dla edukacji

Apple zamierza powalczyć z Google i Microsoftem w segmencie edukacji. Niska cena, obsługa Pencil, nowe wersje aplikacji biurowych oraz dodatki dla edukujących się nastolatków mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Sądzę jednak, że upłynie sporo wody, zanim nowość trafi do naszego kraju.

Polskie ceny wariantów iPada:

  • 1599 złotych — wersja Wi-Fi z 32 GB
  • 1999 złotych — wersja Wi-Fi ze 128 GB
  • 2199 złotych — wersja LTE z 32 GB
  • 2599 złotych — wersja LTE ze 128 GB

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...