iPadPro1

iPad Pro — bez zaskoczenia, ale i tak jest „Amejzing”

Jesteśmy świeżo po konferencji Apple, na której zaprezentowano tablet iPad Pro, nowe Apple TV, iPhone 6s oraz 6s Plus. Ja skupię się na pierwszym z produktów, pozostałe zaś opiszą moi redakcyjni koledzy.

 iPadPro1

Najnowsze urządzenie Apple przyciąga wzrok przekątną ekranu, która wynosi 12,9 cala, przy zachowaniu rozdzielczości 2732 x 2048 pikseli (5,6 milionów pix). Pomyślcie tylko jak wygodna musi być konsumpcja multimediów na wyświetlaczu o takich parametrach. Co ciekawe iPad Pro został stworzony do ambitniejszych niż oglądanie filmów zadań. Prowadzący twierdzą nawet, że jest w stanie radzić sobie z profesjonalnymi czynnościami, jak obróbka filmów czy projektowanie. Wszystko za sprawą niesamowitej wydajności, uzyskanej między innymi dzięki procesorowi A9X.

iPadPro4

W tablecie, którego grubość wynosi jedyne 6,9 mm zamknięto 8-megapikselowy aparat iSight, Wi-Fi z MIMO, skaner linii papilarnych oraz potężny akumulator, który powinien zapewnić do 10 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu. Specyfikację dopełniają aż cztery, tak cztery głośniki.

Czym byłoby urządzenie bez akcesoriów? Chcąc rozszerzyć funkcjonalność iPada możemy dokupić do niego specjalne etui z klawiaturą Smart Keyboard, choć to nie ona przykuła moją uwagę najbardziej. Prawdziwą bombą jest według mnie Apple Pencil, czyli rysik. Nigdy nie podejrzewałem sadowników o możliwość wykorzystania tegoż akcesorium, ale cóż stało się. Najlepsze, że podeszli do sprawy całkiem poważnie, dzięki czemu urządzenie świetnie radzi sobie z rozpoznawaniem nachylenia i nacisku, co z kolei rozszerza możliwości stylusa. Ciekawą sprawą jest też kwestia jego ładowania — kiedy wyczerpiemy akumulator AP, wystarczy że zdejmiemy nakładkę i śmiało podłączymy rysik do iPada Pro.

AppleSmartKeyboard

Podejrzewam, iż deweloperzy wykorzystają możliwości, jakie niosą za sobą premiery nowych urządzeń i już wkrótce ujrzymy wiele ciekawych projektów związanych z dzisiaj zaprezentowanym iSprzętem.

Ile przyjdzie zapłacić nam za przyjemność obcowania z tabletem oraz akcesoriami?

Apple iPad Pro kosztuje odpowiednio 799 dolarów za 32 GB wersję z Wi-Fi, 929 dolarów za opcję z 128 GB z Wi-Fi oraz 1079 dolarów za model z 128 GB pamięci flash i modułem LTE. Nie nazwałbym cen przystępnymi, ale to chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Podobnie jest w przypadku dodatków — Apple Pencil (99$) oraz Smart Keyboard (169$)

Urządzenia trafią na rynek w pierwszej połowie listopada. 

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...