You are here
iPhone 11 Pro — testowe nagranie 4K jest cudowne artykuły News 

iPhone 11 Pro — testowe nagranie 4K jest cudowne

Kurz po premierze nowych iPhone’ów nie zdążył opaść, a producent już przypomina o możliwościach smartfona iPhone 11 Pro. Apple udostępniło wideo nagrane w rozdzielczości 4K, w którego autentyczność jest aż trudno uwierzyć. To po prostu trzeba zobaczyć.

iPhone 11 Pro
fot. Apple

Dzisiejsze smartfony z wyższej półki cenowej zaskakują możliwościami fotograficznymi. Zdjęcia wykonane flagowymi iPhone’ami, Samsungami, Huawei’ami, czy sprzętami od OnePlusa budzą zachwyt i słowa te nie są w żadnym wypadku przesadą. Okazuje się jednak, że urządzenia mobilne na polu wideofilmowania radzą sobie równie dobrze, jeśli nie lepiej. Wideo udostępnione przez Apple, będące częścią akcji promocyjnej nowych iPhone’ów powoduje opad szczęki.

iPhone 11 Pro cinematic tests

Profesjonalne oraz półprofesjonalne kamery wyczyniają dziś cuda, ale efekt osiągany przez sprzęt z tej samej półki używany kilka lat temu, bez większego trudu uzyskamy przy pomocy smartfona. Nie, to nie żart, choć trzeba wziąć pod uwagę pewne kwestie. Zanim jednak skupimy się na szczegółach, istotnych, ale jednak szczegółach, chciałbym, abyście obejrzeli nagranie. Zapewniam, że na długo zapamiętacie ten dwuminutowy sampel.

Formalności za nami, pora na konkrety. Materiał w istocie został zrealizowany w całości przy pomocy smartfona iPhone 11 Pro. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że przy jego produkcji pracował zespół profesjonalistów. Ci mieli do dyspozycji dodatkowy osprzęt oświetleniowy, wysięgniki ze stabilizacją, a także szereg innych akcesoriów. Mało tego, film nagrano inną niż wbudowana w iOS aplikacją. Nie znalazłem konkretnego info, ale obstawiam, że mowa o Filmic Pro, o którym to produkcie Apple wspomniało podczas ubiegłotygodniowej konferencji.

Nie, nie uważam tego za „oszustwo” czy „podkolorowywanie” możliwości wideo, jakie daje iPhone 11 Pro. Weźcie pod uwagę, że filmowcy przy produkcji wideo z profesjonalnych kamer np. RED, również korzystają ze wspomnianych akcesoriów. Reasumując — jakość prezentowanego nagrania jest wręcz fenomenalna, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że osiągnięcie podobnego efektu przez przeciętnego użytkownika, będzie niesamowicie trudna.

Smartfony, również te sygnowane logo Apple, znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment