iPhone 6 – dowiedz się, czym różni się od swoich poprzedników

Od premiery modelu 2G, który rozpoczął historię najpopularniejszego urządzenia Apple, minęło 10 lat. Dziś korzystamy z iPhone 6, 6s oraz wersji 7.

iPhone 6

Jedną z najpopularniejszych obecnie wersji jest iPhone 6. I choć najnowsza wersja szóstki – iPhone 6s – ma już ponad rok, to nadal jest to absolutny top zarówno, gdy chodzi o design, jak i parametry techniczne. Czym iPhone 6 różni się od swoich poprzedników? Porównajmy go z iPhone 5.

Większy ekran

To tendencja typowa w świecie dzisiejszych smartfonów i powrót do początków telefonii komórkowych. Dziś jednak duży ekran nie oznacza wielkiego i ciężkiego telefonu. Choć iPhone 6 (jak i późniejszy model 6s) oferuje ekran o powierzchni 4,7 cala, swobodnie mieści się w kieszeni i torebce, a jego konstrukcja jest lekka. Wielkość ekranu idzie w parze z gęstością pikseli – tu wynosi ona 326 ppi. Model 6 oferuje również nieco wyższą rozdzielczość – dokładnie: 750 x 1334px.

Warto podkreślić, że „szóstka” jest tylko 17 g cięższy od poprzednika (i wciąż lekki – ma tylko 129 g), a na dodatek cieńszy – 6,9 mm.

iPhone 6 – szybciej i więcej

Już iPhone 6 przyniósł zmianę, gdy chodzi o procesor telefonu – model, w przeciwieństwie do iPhone 5s, oferował taktowanie 1,4 GHz. Jeszcze wyższą prędkość i niezawodność pracy (z której iPhone jest znany) oferuje model 6s – tu procesor to aż 1,84 GHz. Da się to wyczuć.

Więcej w modelu 6s jest też pamięci RAM, i to dwukrotnie. 2 GB zapewnia płynność działania również przy korzystaniu z bardziej wymagających aplikacji i gier. Nie sposób też nie wspomnieć o baterii. iPhone 5s vs iPhone 6? Ten drugi ma baterię bardziej pojemną o 13,26% – ma ona 1810 mAh. W przypadku „szóstki” znajdziemy również wersje z aż 128 GB pamięci wewnętrznej – to przestrzeń, która zapewnia możliwość wygodnego zachowania ogromnej ilości swoich filmów, zdjęć, muzyki czy danych Można spokojnie powiedzieć, że miejsca nie zabraknie.

Zadowoleni będą także ci, którzy lubią szybki Internet. A to dlatego, że iPhone 6, w przeciwieństwie do poprzednika, oferuje szybką łączność WIFI 802.11AC; model 6s zaś oferuje możliwość pobierania danych z prędkością do 300 mBits/s.

Model jest sprzedawany z systemem operacyjnym iOS 8, model 6s zaś z iOS 9, co zapewnia płynną i niezawodną pracę.

Moc multimediów

iPhone 6 to 8-mega pikselowy aparat i 1-megapikselowa kamerka przednia. Choć dziś parametry te wcale nie brzmią zachwycająco, liczy się nie ilość mega pikseli, a jakość pracy. Ta zaś jest tutaj zachwycająca. A jeśli szukasz jeszcze lepszego aparatu, iPhone 6s oferuje te o parametrach 12 i 5 megapikseli. Ten model jest dostępny m.in. w sieci Play.

Warto również wspomnieć, że iPhone 6 oraz 6s to ostatnie (jak na razie) modele iPhone’ów wyposażone w standardowe złącze dla słuchawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...