iPhone 6 Plus

IPhone 6 Plus z wadą, za której naprawę zapłacisz TY!

IPhone 6 Plus to pierwszy phablet w portfolio sadowników. Niestety, niezbyt udany, co potwierdzają doniesienia oburzonych użytkowników, których dodatkowo rozjuszyło lekceważące, wręcz bezczelne podejście firmy.

iPhone 6 Plus

Zacznijmy od początku – iPhone’y to urządzenia świetne, eleganckie i zasadniczo przełomowe. Kłamstwem byłby jednak twierdzenie, iż nie są one pozbawione wad, gdyż te występują w nich coraz częściej. Niektóre występują już na etapie produkcyjnym, jak ta dotycząca problemów z dotykiem w modelu 6 Plus…

Precyzja ekranu, a raczej jej brak

Użytkownicy isprzętu w postaci phabletów skarżą się na nieprecyzyjne działanie ekranu dotykowego, które niejednokrotnie finalnie kończyło się całkowitą niemożnością skorzystania z urządzenia. Należy przy tym zaznaczyć, że nie mówimy o jednostkowych przypadkach, a o fali zgłoszeń. Apple podeszło do sprawy ostrożnie i powoli, wręcz opieszale, w efekcie czego za zbadanie problemu zabrał się niezależny serwis iFixit. Wnioski okazały się przykre.

Rzeczony serwis wykazał, że jest to wada produkcyjna, która, co zabawne związana jest z wcześniejszą „aferą” dotyczącą zbyt dużej podatności konstrukcji 6 Plus na wyginanie. Winnym jest Apple, ale ten nie zamierza się kajać… a przynajmniej nie w sposób istotny.

Reakcja Apple? Żałosna

Sadownicy początkowo twierdzili, iż usterka spowodowana jest złym sposobem użytkowania iPhone’ów i życzyła sobie za naprawdę pełną sumę, która była przez wielu użytkowników nie do zaakceptowania. Ostatecznie jednak Apple w geście dobrej woli zdecydowało, iż rozwiążę „problemy” użytkowników w kwocie 149 dolarów, czyli prawie 625 zł.

Nie rozumiem podejścia firmy – dlaczego za usterkę fabryczną musi zapłacić klient? To poważny argument za tym, aby przed zakupem iSprzętu zastanowić się, czy naprawdę jesteśmy gotowi na tego typu nieprzyjemne sytuacje. Zabawne jest to, że kiedy Samsung wycofał ze sprzedaży wybuchowe Note’y 7, gwarantując przy tym zwrot kwoty zakup, na Koreańczyków wylano falę hejtu. Przecież producent postąpił słusznie, a patrząc na to, co wyprawia Apple – wręcz wzorowo.

Obserwując rynek elektroniki użytkowej coraz częsciej zastanawiam się czym kierują się firmy, które dla niewielkiej oszczędności ryzykują poważny uszczerbek wizerunkowy.

Źródło: Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...