You are here
iPhone 8 puchnie podczas ładowania — Apple potwierdza artykuły News 

iPhone 8 puchnie podczas ładowania — Apple potwierdza

Czy iPhone 8 powtórzy klęskę zaliczoną przez Note 7 od Samsunga? Wątpię, ale nie umniejsza to wagi problemu związanego z tracącą szczelność konstrukcją iPhone 8. Puchnięcie ma miejsce podczas ładowania, do czego przyznaje się samo Apple, zapewniając o niebagatelizowaniu sprawy.

iPhone 8

Jedno, co muszę przyznać Apple, to to, że obsługa klienta stoi na naprawdę wysokim poziomie. Fakt, wszystko w “sadzie” kosztuje zdecydowanie za wiele, ale w zamian otrzymujemy wsparcie w razie nieprzewidzianych problemów. Tych jest co prawda, jak na lekarstwo, ale zdarzają się poważniejsze wpadki, czego czytany przez was wpis dowodzi. Sprawdźmy więc w jaki sposób Apple zamierza ugasić pożar, bo za taki można uznać aferę z puchnącym smartfonem, który w efekcie rozchodzi się na niemal dwie części.

iPhone 8 z odchodzącym ekranem

Skala problemu nie jest może ogromna, gdyż mówimy o skromnej liczbie incydentów, jednak nie ma pewności co do tego, czy w ciągu kilku tygodni nie zaobserwujemy drastycznego zwiększenia zgłoszeń “usterki”. Nie mniej cała sprawa jest naprawdę poważna i warta zbadania. Wspomniana usterka występuje po długotrwałym ładowaniu smartfona, po którym ekran zaczyna odchodzić od reszty obudowy. Rozszczelnienie jest mocno zauważalne i uniemożliwia normalne korzystanie z urządzenia. Na szczęście sama bateria zdaje się nie puchnąć, a już na pewno nie możemy mówić tutaj o problemach podobnych do tych, z jakimi borykał się Samsung w przypadku Galaxy Note 7. W teorii, incydenty nie zagrażają bezpieczeństwu użytkownika, jednak uderzają w komfort obsługi. To, samo w sobie jest niedopuszczalne, dlatego też wszyscy oczekiwali konkretnych działań ze strony Apple. Firma zareagowała niemal natychmiast.

Firma zapewniła, że podjęła odpowiednie kroki w celu dokładnego wyjaśnienia przyczyn usterki. Mało tego — przedstawiciele zapewnili o tym, że każda osoba, której iPhone 8 dotknięty jest opisywanym problemem, może zgłosić się do Apple i liczyć na wymianę urządzenia na nowe. Jak nie trudno zgadnąć — nie będzie to wymiana płatna, a co za tym idzie, user nie nie poniesie żadnych kosztów. Uczciwe. Nie mniej problem pozostaje problemem i dobrze byłoby poznać powody jego występowania.

Co powoduje usterkę?

Jak wspomniałem, Apple dopiero rozpoczęło prace nad wyjaśnieniem problemów, ale już dziś mówi się o potencjalnych powodach awarii. Co ciekawe, w sprawę nie jest zamieszany wbudowany w iPhone 8 akumulator. Sam w sobie ekran również nie stanowi problemu. Odpowiedzią może okazać się klej zastosowany do mocowania wyświetlacza i innych elementów. Możliwe, że pod wpływem temperatury jego objętość zwiększa się, przez co ten wypucha ekran na zewnątrz obudowy.

Takowe wyjaśnienie wydaje się logiczne i jakby nie patrzeć bezpieczne dla Apple. Uszczerbek wizerunkowy spowodowany zastosowaniem kleju nie do końca spełniającego normy byłby nieporównywalnie mniejszy od tego, jakie wywołałby wadliwy akumulator lub brak spasowania obudowy. Wizerunek wizerunkiem, ale co z kosztami? Podejrzewam, że rozwiązanie problemu klejenia będzie o wiele tańsze niż konieczność wymiany wbudowanych w sprzęt akumulatorów, lub nawet zmiany ich dostawcy.

Niestety, na ten moment są to jedynie przewidywania. Równie dobrze powody problemów z odklejającą się obudową mogą okazać się zupełnie inne, niż początkowo przypuszczano. Dlatego też wstrzymajmy się z opinią do czasu przeprowadzania przez Apple lub niezależnych ekspertów odpowiednich badań.

Źródło: Technobuffalo, Twitter

Related posts

Leave a Comment