iPhone 8

iPhone 8 — wyciekło zdjęcie obudowy smartfona

O iPhone 8, podobnie jak o iPhone 7s i 7s Plus mówi się niemal nieprzerwanie. W sieci mogliśmy już spotkać rysunki zdradzające szczegóły budowy urządzenia, na bazie których powstawały pierwsze nieoficjalne rendery. Wiarygodność doniesień była jednak trudna do zweryfikowania. Jak więc odebrać ostatni “przeciek”?

iPhone 8

Tak, przeciek, bo jak inaczej nazwać zdjęcie obudowy urządzenia, dzięki któremu możemy potwierdzić kilka szczegółów konstrukcji iPhone 8. Zważając na to, że premiera najnowszego jabłka zbliża się wielkimi krokami, nieoficjalne doniesienia zaczynają się nasilać. W zasadzie, jest to już odpowiedni czas na porcję “informacji”, które wyciekają z fabryk, których dostarczają nam ich pracownicy. Prawda jest taka, że rok w rok sytuacja wygląda niemal identycznie i wątpię w to, że 2017 rok miałby w tej kwestii przynieść znaczące zmiany. Do rzeczy.

IPHONE 8 Z PRZODU

Rysunki, na których bazowały dotychczasowe rendery pozwalały sądzić, że Apple zdecyduje się w iPhone 8 zrezygnować z charakterystycznego przycisku home, który “od zawsze” wtapiany był w przestrzeń bezpośrednio pod ekranem. Zabieg ten nie oznaczałby kaprysu projektantów, on byłby (lub jest) koniecznością. Producent chcąc gonić konkurencję musi iść z duchem czasu, czasu który jest bezlitosny dla grubych ramek w smartfonach. Dziś liczy się maksymalna przestrzeń robocza, a co za tym idzie, przedni panel powinien być niemal pozbawiony zbędnych elementów, w tym przycisku home…

Dzisiejsze zdjęcie zdaje się potwierdzać wcześniejsze przypuszczenia. iPhone 8 zostanie pozbawiony przycisku Home, co pozwoli na zredukowanie ramek okalających wyświetlacz do niezbędnego minimum. Wygląda to naprawdę świetnie, ale niezbyt przypadł mi go gustu zabieg “wycięcia” górnej części ekranu. Rozumiem, że projektanci musieli zmieścić gdzieś głośnik rozmów oraz kamerkę do selfie, ale wygląda to co najmniej dziwnie. Oczywiście, po finalnej prezentacji produktu, może okazać się, że Apple ma w tym jakiś głębszy sens. Na ten moment wygląda to po prostu słabo.

iPhone 8 z tyłu

Tył również idealnie wpisuje się we wcześniejsze doniesienia oraz rysunki mające prezentować nadchodzący smartfon sadowników. Tylny panel sprawia wrażenie rzeczywistego, ale czy przyjemnego w odbiorze? To kwestia sporna, w mojej ocenie plecki wyglądają naprawdę dobrze.

Smaczkiem jest tutaj podwójny aparat, składający się z dwóch obiektywów, centralnie umiejscowionej diody doświetlającej LED oraz mikrofonu dodatkowego, który przyda się przede wszystkim podczas nagrywania filmów. Zauważyliście coś nietypowego? Ja tak…

Na przednim panelu zabrakło przycisku home, a co za tym idzie, można by oczekiwać, że element ten pojawi się na pleckach iPhone 8. Nic z tych rzeczy, czytnik linii papilarnych pełniący role klawisza home nie widnieje na zdjęciach będących przedmiotem wpisu. Oznacza to, że producent mógł pokusić się o umieszczenie wspomnianej części “pod ekranem”. Nie jest to nowość w świecie smartfonów, ale z pewnością możemy nazywać zabieg nowoczesnym.

Autentyczność

Wszystko, no dobrze — niemal wszystko wskazuje na to, że zaprezentowane zdjęcie prezentuje rzeczywisty wygląd przedniego i tylnego panelu iPhone 8. Problem w tym, że Benjamin Geskin (znany z innych przecieków) stwierdził, iż fotografia nie jest prawdziwa. Jak jest naprawdę? Cóż, nawet jeśli rzeczone jegomość ma rację, nie oznacza to, że iPhone 8 nie będzie finalnie prezntował właśnie takiego wyglądu. Powiem więcej — jako “zawodowy” obserwator rynku mobile uważam, że iPhone 8 może wyglądać dokładnie tak jak na zmieszczonych we wpisie zdjęciach.

Źródło: Reddit, Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...