You are here
iPhone refurbished? Tak i to w oficjalnym sklepie Apple News 

iPhone refurbished? Tak i to w oficjalnym sklepie Apple

Odnowione urządzenia, które wróciły do producenta, ponownie trafiają do sprzedaży. To powszechnie stosowana praktyka. Nikogo nie powinien więc dziwić ruch Apple…

Apple Store

Czym tak właściwie jest „ refurbished”? To sprzęt, który wrócił do sprzedawcy (w tym przypadku Apple), następnie został odnowiony i przywrócony do stanu fabrycznego, aby ponownie wylądować na półkach sklepowych. Naturalnie urządzenia oznaczone wspomnianą „łatką” są odpowiednio tańsze, przez co atrakcyjniejsze dla mniej zamożnych klientów chcących nabyć produkt pozornie drogi.

Jak często spotykamy produkty „ refurbished”? Częściej niż nam się wydaje. W ostatnich latach operatorzy komórkowi oszaleli wręcz na punkcie wspomnianej praktyki, którą z powodzeniem stosują o dziś. Zasadniczo sprzęt taki powinien i jak mniemam, spełnia wszystkie oczekiwania klienta, jednak czy naprawdę oficjalny sklep Apple chce takowy sprzedawać? Mekka sadowników – Apple Store zaoferuje „skalane” użytkowaniem telefony. Telefony dodam – flagowe. Brzmi to naprawdę niedorzecznie.

To nic nowego?

Zasadniczo, nie powinno to dziwić nikogo, gdyż firma sprzedawała na podobnych zasadach komputery, tablety, a także iPady. Co istotne – z powodzeniem i zadowalającymi wynikami. Nic dziwnego, że postanowiono zarobić także na telefonach. Nie ukrywam, że ma to również związek z proponowanym przez Apple programem wymiany, w myśl którego w zamian za miesięczną opłatę, otrzymamy nowego iPhone’a zaraz po premierze. Warunek? Należy oddać „stare” urządzenie, które trafi na rynek jako „ refurbished”.

To cała filozofia, ale czy wy kupilibyście tego typu produkt?

Źródło:  The Verge

 

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment