You are here
iPhone SE i iPhone X jeszcze w tym roku znikną ze sklepów! artykuły News 

iPhone SE i iPhone X jeszcze w tym roku znikną ze sklepów!

Jeśli nosiliście się z zamiarem kupna smartfonów iPhone X lub iPhone SE, powinniście się pospieszyć. Wygląda na to, że obydwa modele zostaną wycofane ze sprzedaży. Nie, nie z powodu klęski, a sukcesu, jaki udało się im osiągnąć.

iPhone SE

Wiadomość opublikowana przez analityków z BlueFin Research jest co najmniej dziwna. Nie przepadam za tym określeniem, ale nic nie poradzę na to, że idealnie opisuje ono sytuację, jaka ma miejsce. Według wspomnianych jegomościów tytułowe smartfony miałyby zniknąć ze sprzedaży jeszcze w tym roku, zaś ich bezpośrednimi następcami byłyby modele iPhone 9, iPhone 11 oraz iPhone 11 Plus.

iPhone SE i X zostaną zastąpione nowościami

Zarówno SE, jak i X osiągnęły więcej niż zadowalający poziom sprzedaży. Możliwe więc, że według Apple ich kolejne sukcesy mogłyby zaszkodzić nowym słuchawkom z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Miejsce budżetowego iPhone’a SE zajmie iPhone 8, który będzie najprawdopodobniej najtańszym smartfonem Sadowników. X zniknie z oferty, podobnie jak SE. W powstałą lukę wpadną nowości takie jak 9-tka, 11-stka i 11-tka z Plusem.

iPhone 9 otrzyma ekran LCD i rozsądną cenę. Model 11 to bezpośredni następca dziesiątki, zaś 11 Plus będzie jego większą i być może mocniejszą wersją. Apple szykuje nam spore zamieszanie, ale czy to oznacza permanentny brak możliwości zakupu SE i X? Nie.

iPhone SE i iPhone X kupimy w “innych” sklepach

Apple zakończy produkcję powyższych smartfonów oraz wycofa je ze swojego oficjalnego kanału sprzedaży. Możliwe, że smartfonów nie zobaczymy też u resellerów. Jeśli jednak nie przeszkadza wam zakup sprzętu w innych sklepach, w dalszym ciągu będziecie mogli nabyć tytułowe urządzenia. Gdzie? Najlepiej u NAS.

Źródło: 9to5Mac

Foto: Apple

Related posts

Leave a Comment