iPhone automatycznie wykryje telefoniczny SPAM

Apple złożyło nowy wniosek patentowy, na rozwiązanie, które może pomóc zwalczać telefoniczny SPAM. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, iPhone’y będą w sposób w pełni zautomatyzowany blokować niechciane połączenia przychodzące.

Telefoniczny SPAM

Z natrętnymi mailami i połączeniami przychodzącymi producenci smartfonów i dostawcy oprogramowania radzą sobie całkiem nieźle. Niestety, w dalszym ciągu jesteśmy nękani przez telefoniczny spam. Owszem, możemy blokować poszczególne numery, ale musimy dokonywać tej operacji ręcznie. Każdorazowe dodawanie numeru do bazy jest nieco czasochłonne. Apple pragnie, by smartfon wykonał to zadanie sam, bez udziału użytkownika.

Apple zwalczy telefoniczny SPAM

Takie działania cenię. Producent nie zarobi na ficzerze w sposób bezpośredni, ale z pewnością przekona do siebie obecnych oraz przyszłych klientów. Staram się dbać o prywatność i strzegę swoich danych osobowych w sposób utrudniający telemarketerom dotarcie do mnie, ale prawda jest taka, że kilka razy na kwartał otrzymuje irytujący telefon. Badanie prostaty, prezentacja pościeli z sierści mamuta albo pakietów medycznych w nieistniejących placówkach — telefoniczny SPAM przybiera różne formy, niekiedy absurdalne lub zabawne. Niezależnie od jego rodzaju, jest irytujący i przeszkadza w wykonywaniu obowiązków służbowych oraz utrudnia odpoczynek w czasie wolnym.

Chciałbym móc zapomnieć o sprawie i zdać się w walce ze wspomnianym zjawiskiem na zautomatyzowane rozwiązanie. Nie odkryłem jeszcze niestety skutecznego sposobu, ale nie ukrywam, że wiążę spore nadzieje z patentem Apple. Pozostaje jeszcze pytanie, kiedy i w jakiej formie rozwiązanie trafi do naszego kraju.

iPhone’y oraz inne równie ciekawe urządzenia Apple możecie kupić w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...