iPhone

iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus na dzień przed premierą

iOS 11 GM, czyli ostateczna wersja najnowszego systemu Apple dla urządzeń mobilnych wyciekł do sieci, dzięki czemu o nowych wersjach smartfonów z serii iPhone wiemy już w zasadzie wszystko. Podsumujmy więc zebrane dotychczas informacje.

iPhone

Wspomniana wersja iOS w sieci pojawiła się przez przypadek, i mimo że Apple zareagowało na ten fakt błyskawicznie, części użytkowników udało się rzeczone oprogramowanie pobrać, zainstalować i aktywować na swoich jabłuszkach. Właśnie dzięki takim użytkownikom możemy poznać tajemnice, które skrywa przed nami nowy iPhone, a w zasadzie trzy nowe iPhone’y. Dokumentacja systemowa zawarta w GM pozwala niemal ze stuprocentową pewnością stwierdzić, jaki będzie sprzęt, którego premiera odbędzie się już jutro.

iPhone 7s i 7s Plus? Nie

Pierwszą informacją, która zdaje się jedynie potwierdzać wcześniejsze doniesienia, jest nowe nazewnictwo słuchawek z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie. Okazuje się, że nowy rocznicowy iPhone oznaczony będzie rzymską dziesiątką, czyli znakiem “X”, a nie jak wcześniej mówiono ósemką. 8 i 8 Plus to modele, które wcześniej opisywano jako 7s oraz 7s Plus.

iPhone X — jaki będzie?

X to smartfon będący edycją specjalną, stworzoną z okazji 10-lecia premiery pierwszego iPhone’a. Bezramkowy smartfon zostanie wyposażony w ekran z technologią True Tone o rozdzielczości 2437 x 1125 pixeli. Zgodnie z przewidywaniami, wyświetlacz nie będzie jednolitym panelem, gdyż w jego górnej części znajdziemy specjalne wycięcie. Wymusi to nieco inny sposób obsługi systemu, co mnie akurat wydaje się na plus. Skoro o zmianach mowa — wiemy także, że ze smartfonów iPhone zniknie charakterystyczny przycisk home, który zostanie zastąpiony przez gesty i wirtualne menu kontekstowe. Przycisk służył także jako czytnik linii papilarnych, stąd Apple musiało znaleźć nowy sposób odblokowywania ekranu. W iPhone X zabezpieczmy się za pomocą Face ID, czyli skanera twarzy. Zapowiada się to naprawdę ciekawie i choć mam obawy co do efektywności nowej metody, przeczuwam, że Sadownicy dopieszczą rzeczoną funkcję, czyniąc ją niemal idealną. Poniżej kilka wycinków specyfikacji:

  • 5,8-calowy ekran OLED
  • Procesor Apple A11
  • Ładowanie bezprzewodowe
  • Podwójny obiektyw
  • Nagrywanie w 4K 60 fps (HEVC)
  • Kolory — czarny, srebrny i złoty

iPhone 8 i 8 Plus

Poza długowyczekiwanym rocznicowym smartfonem Apple zaprezentuje także standardową kontynuację linii, czyli modele 8 oraz 8 Plus, które wcześniej określano jako 7s i 7s Plus.

Wspomniane urządzenia nie będą nacechowane zmianami konstrukcyjnymi znanymi z iPhone’a X, a co za tym idzie, mogą wydać się jedynie standardowymi niczym niewyróżniającymi się smartfonami. To, na ile finalnie zmienił się design w stosunku do ubiegłorocznych modeli, okaże się jutro. Nie mniej, już dziś możemy powiedzieć co nieco o nich samych. Urządzenia zostaną wyposażone w ekrany o przekątnych 4,7 oraz 5,5-cali i jak nie trudno zgadnąć w modelu większym umieszono podwójny aparat fotograficzny. Za wydajność odpowiadać będzie jednostką Apple A11 Fusion, ale równie ciekawe okazuje się to, że urządzenie naładujemy indukcyjnie. Tak, Apple zastosuje w 8-kach szklane plecki.

To wszystko?

Choć nowe wersje systemów Apple oraz urządzenia z serii iPhone będą głównym punktem jutrzejszej konferencji, firma nie ograniczy się wyłącznie do wymienionych produktów. Jeśli wierzyć doniesieniom możemy spodziewać się nowego Apple Watch 3 oraz Apple TV w odsłonie z obsługą rozdzielczości 4K.

Źródło: Macrummor, Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...