You are here
iPhone z Touch ID pod ekranem w 2020 lub 2021 roku artykuły News 

iPhone z Touch ID pod ekranem w 2020 lub 2021 roku

Po zaskakującej informacji o pracach nad następcą smartfona iPhone SE, dowiadujemy się o kolejnej, równie interesującej kwestii. Otóż Sadownicy planują przywrócić w swoich urządzeniach czytnik linii papilarnych, choć tym razem zostałby on ukryty pod wyświetlaczem.

Face ID
fot. Apple

Mogłoby się wydawać, że Apple porzuciło rozwój Touch ID, czyli czytnika linii papilarnych na rzecz Face ID. Najnowsze doniesienia Blooberga sugerują, iż wspomniana metoda zabezpieczenia biometrycznego powróci w smartfonach z rodziny iPhone w 2020, maksymalnie 2021 roku. Nie będzie to jednak tradycyjny skaner, a czytnik umieszczony pod ekranem.

W 2020 lub 2021 roku iPhone otrzyma zarówno Face ID, jak i Touch ID

Jeśli chodzi o biometrykę, nie ma rozwiązań idealnych. Face ID nie działa zbyt sprawnie w przypadku nietypowego kąta patrzenia na ekran i czuję, że nowy moduł montowany w iPhone’ach, których premierę zaplanowano na przyszły wtorek, niewiele zmieni. Z kolei Touch ID znane ze wcześniejszych modeli takich jak iPhone 8, kiepsko radzi sobie z wilgotnymi lub nieco zabrudzonymi palcami. Mimo iż nie są to idealne rozwiązania, na któreś trzeba się zwyczajnie zdecydować. Co, jeśli powiem wam, że przyszłoroczny iPhone może otrzymać obydwa narzędzia biometryczne jednocześnie?

Jeśli zawierzymy doniesieniom Bloomberga, które pokrywają się z przewidywaniami analityka Ming-Chi Kuo, iPhone na rok 2020, najpóźniej 2021 zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych pod ekranem. Co interesujące, z urządzenia nie zniknie wcale Face ID, a więc użytkownicy będą mogli wybierać pomiędzy dwoma narzędziami. Sądzę, że to całkiem możliwy scenariusz. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę działania konkurencji Apple, czyli producentów sprzętu z Androidem. W świecie Zielonego Robota skanery biometryczne coraz częściej montuje się właśnie pod wyświetlaczem.

Wygląda na to, że w najbliższych latach Apple przyniesie nam sporo istotnych nowości. Następca modelu iPhone SEoraz dwa rodzaje zabezpieczeń biometrycznych to dopiero początek. Co dalej, pokaże czas. Smartfony Apple znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: MacRumors

Related posts

Leave a Comment