iTunes dla Windows nigdzie się nie wybiera

Wiemy już, że nadejście macOS 10.15 Catalina oznacza uśmiercenie pełnoletniej już aplikacji iTunes. Niemniej, wersja dedykowana systemom z rodziny Windows będzie w dalszym ciagu dystrybuowana.

fot. Apple

iTunes ma już przeszło osiemnaście lat i mocno się przez ten czas „zestarzał”. Aplikacja jest dziś przerośniętą kobyłą, którą naprawdę ciężko nazwać intuicyjną. Użytkownicy komputerów preferują dzisiaj znacznie lżejsze rozwiązania, a co za tym idzie, wspomniany kombajn multimedialny tracił zainteresowanie. Koniec końców Apple zdecydowało się usunąć go nadchodzącej aktualizacji macOS Catalina, o której pisałem TUTAJ.

iTunes zostanie w Windowsie

Apple nie planuje w najbliższym czasie usuwania aplikacji iTunes dedykowanej systemom Windows. Oznacza to, że użytkownicy okienek będą musieli w dalszym ciagu zmagać się z ociężałością programu. W tym konkretnym przypadku userzy macOS są na wygranej pozycji.

macOS Catalina usuwa rzeczoną aplikację, która zostaje zastąpiona przez trzy niezależne programu — Muzyka, Podcasty oraz TV. Jednakże za zarządzanie iPhonem będzie z kolei odpowiadać sam Finder.

Z pozostałymi nowościami związanymi z macOS możecie zapoznać się TUTAJ. Sprzęt logo nadgryzionego jabłka na obudowie znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...