You are here
iTunes dla Windows nigdzie się nie wybiera Aplikacje News 

iTunes dla Windows nigdzie się nie wybiera

Wiemy już, że nadejście macOS 10.15 Catalina oznacza uśmiercenie pełnoletniej już aplikacji iTunes. Niemniej, wersja dedykowana systemom z rodziny Windows będzie w dalszym ciagu dystrybuowana.

fot. Apple

iTunes ma już przeszło osiemnaście lat i mocno się przez ten czas „zestarzał”. Aplikacja jest dziś przerośniętą kobyłą, którą naprawdę ciężko nazwać intuicyjną. Użytkownicy komputerów preferują dzisiaj znacznie lżejsze rozwiązania, a co za tym idzie, wspomniany kombajn multimedialny tracił zainteresowanie. Koniec końców Apple zdecydowało się usunąć go nadchodzącej aktualizacji macOS Catalina, o której pisałem TUTAJ.

iTunes zostanie w Windowsie

Apple nie planuje w najbliższym czasie usuwania aplikacji iTunes dedykowanej systemom Windows. Oznacza to, że użytkownicy okienek będą musieli w dalszym ciagu zmagać się z ociężałością programu. W tym konkretnym przypadku userzy macOS są na wygranej pozycji.

macOS Catalina usuwa rzeczoną aplikację, która zostaje zastąpiona przez trzy niezależne programu — Muzyka, Podcasty oraz TV. Jednakże za zarządzanie iPhonem będzie z kolei odpowiadać sam Finder.

Z pozostałymi nowościami związanymi z macOS możecie zapoznać się TUTAJ. Sprzęt logo nadgryzionego jabłka na obudowie znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Related posts

Leave a Comment