iwork

iWork, GarageBand i iMovie za darmo dla wszystkich!

Pakiet biurowy iWork oraz aplikacje dla twórców, GarageBand i iMovie pobierzecie od teraz bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wbrew pozorom programy te nie były dotychczasowo darmowe.

iwork

Jeśli kupiliście sprzęt w drugiej połowie 2013 roku lub później, tytułowe aplikacje dedykowane systemom macOS oraz iOS mogliście pobrać za darmo. Osoby, których komputery oraz iPhone’y są starsze niż cztery lata, musiał uiścić na rzecz Apple stosowną opłatę. W przypadku pakietu biurowego wynosiła ona 9,99 euro za pojedynczy produkt. GarageBand oraz iMovie to wydatek 4,99 euro za pojedynczą aplikację.

Warto odnotować, że przed 2013 rokiem, za każdą z wymienionych aplikacji trzeba było zapłacić. Dopiero nowe ustalenia zniosły konieczność ponoszenia kosztów przez nowych nabywców sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka. Teraz, po raz kolejny Apple zmienia zdanie. Dlaczego?

iWork i “reszta” za free

Powody decyzji wydają się w gruncie rzeczy oczywiste. Użytkownicy ponad czteroletnich sprzętów nie są targetem Apple, który byłby skory do zakupu rzeczonych aplikacji. Dodatkowo fakt otrzymania bonusu, z którego korzystają “młodsi” stażem użytkownicy iSprzętu może potęgować zaufanie do marki.

Jak wspomnieni użytkownicy “radzili sobie” bez pakietu biurowego? Cóż, najprawdopodobniej nabyli już wcześniej produkty konkurencji lub ich darmowe odpowiedniki. W zasadzie część z nich mogła nawet kupić pojedyncze programy z pakietu iWork, a jeśli nie stało się to do teraz, zapewne nie stanie się to już nigdy. Właśnie ze względu na wymienione powody, Apple mogło zdecydować się na zmianę statusu kosztu zakupu pakietu iWork oraz aplikacji dla twórców — GarageBand oraz iMovie.

Teraz każda aplikacja jest dostępna zupełnie za darmo, ale czy, aby na pewno potrzebujecie każdej z nich? Sprawdźcie.

Lista aplikacji

Pages — To nic innego, jak edytor tekstu wzorowany na Microsoft Word. Jego możliwości równają się tym znanym z produktu giganta z Redmond. Aplikacja idealnie sprawdzi się w warunkach domowych.

Pages — Drugim najpopularniejszym po edytorze tekstowym oprogramowaniem jest arkusz kalkulacyjny. Odpowiednik Excela pozwala na tworzenie tablet, wykonywanie obliczeń oraz generowanie statystyk. Jest to absolutne “must have” dla pracowników biurowych. Użytkownicy domowi również docenią jego możliwości.

Keynote — Jeśli tworzyliście kiedyś prezentacje w PowerPoincie, z polubicie się z Keynote. Program pozwala na generowanie od podstaw prezentacji. Przyjazny interfejs przypadnie do gustu entuzjastom wszechobecnej w produktach Apple’a prostoty.

iMovie — Każdy twórca materiałów umieszczanych na serwisie YouTube (nie tylko) korzystający z systemu iOS zetknął się z pewnością ze wspomnianym oprogramowaniem. Prostota, wygoda oraz wydajność — to w zasadzie wystarczająca rekomendacja. To najlepszy darmowy program służący edycji wideo.

GarageBand — To wygodne narzędzie dedykowane muzykom. Wbrew pozorom możliwości programu są ogromne, co spodoba się twórcom.

Powiem wprost — darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, dlatego jeśli zastanawiacie się nad tym, czy warto pobrać wspomniane oprogramowanie, możecie skończyć. Każda z aplikacji jest jedną z najlepszych w swojej kategorii, dlatego rezygnacja z otrzymania tak dobrych rozwiązań bez ponoszenia kosztów byłaby zwyczajnie nieodpowiedzialna.

Źródło: Apple, iMore

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...