You are here
Jabra PanaCast – wideokonferencje w jakości 4K. Co więcej potrafi? artykuły News 

Jabra PanaCast – wideokonferencje w jakości 4K. Co więcej potrafi?

Czasem jest tak, że trzeba się klientowi zwyczajnie pokazać. Nie ma w tym większego problemu, jeżeli siedziba jego firmy jest w tym samym mieście, ale co zrobić, kiedy przyjdzie nam umawiać spotkanie i tracić kilka godzin na dojazdy. Najlepszym rozwiązaniem jest wideokonferencja, ale do tego potrzeba dobrego sprzętu. Czy takim właśnie jest Jabra PanaCast? Wygląda na to, że tak. Co oferuje?

Jabra PanaCast
Jabra PanaCast

Wspominany we wstępie przykład, kiedy można prowadzić wideokonferencje, nie jest oczywiście jedynym. Czasem trzeba po prostu coś skonsultować w większej grupie osób, a nie każdy przyjeżdża do siedziby firmy. Nie każdy tez musi pracować w tym samym kraju, więc stworzenie takiej sposobności, by każdy zainteresowany mógł się widzieć z innymi, jest czymś ważnym. Szczególnie w firmach, choć oczywiście wideokonferencje mogą prowadzić także „zwykli” użytkownicy. Jabra ma dla wszystkich nową propozycję, która jest banalnie prosta, a to oznacza, że każdy powinien sobie z nią poradzić.

Jabra PanaCast

Czy w ogóle jest Jabra PanaCast? To nowe urządzenie od firmy, które na rynku pojawić ma się wprawdzie dopiero w sierpniu, ale już warto o nim pamiętać. Jego cena została ustalona na 895 euro, co w bezpośrednim przeliczeniu dalej około 3800 złotych. Polska cena nie została jeszcze ustalona, ale prawdopodobnie stanie się to już niedługo. Czy warto interesować się sprzętem w takiej cenie? Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że będziemy z niego korzystać. To niby oczywiste, ale nie każdy tak do tego podchodzi. Warto jednak wiedzieć, co dostajemy w zamian, a dostajemy naprawdę bardzo dużo.

Przede wszystkim użytkownik dostaje… prostotę. Jabra PanaCast jest bowiem urządzeniem, które działa na zasadzie plug and play, czyli wymaga jedynie podłączenia pod telewizor i do zasilania. Innymi słowy, poradzi sobie z tym chyba każdy, kto choć raz włączał coś do prądu. Użytkownik dostaje także sprzęt, który jest inteligentny, bo powstał już po połączeniu Jabra z firmą Altia Systems, czyli grupą specjalistów wyjątkowo zaznajomionych z tematem wideokonferencji. I to bardzo dobrze widać w możliwościach, które oferuje Jabra PanaCast. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Co potrafi Jabra PanaCast?

Po podłączeniu urządzenia do telewizora, to zbierało będzie obraz w czasie rzeczywistym z trzech niezależnych kamer. Każda z nich ma matrycę 13 Mpix, ale sam obraz wyjściowy łączony jest w jeden dzięki zastosowanej prze firmę technologii i procesorowi Jabra PanaCast Vision. Co chyba najważniejsze, urządzenie zbiera obraz ze 180 stopni, więc obejmuje całą salę konferencyjną więc nikt z osób biorących w niej udział, nie zostanie pominięty. Same algorytmy potrafią także analizować w czasie rzeczywistym liczbę osób w pomieszczeniu, co następnie można przełożyć na dane biznesowe, które poddane zostaną analizie.

Jabra PanaCast
Jabra PanaCast

Bardzo ważne jest też to, że urządzenie ma gwarantować doskonałą jakość dźwięku, co przy prowadzeniu wideokonferencji jest wyjątkowo istotne. Wykorzystane przez firmę oprogramowanie sprawia, że kamery automatycznie dostosowują pole widzenia do ilości osób w pomieszczeniu tak, żeby nikt nie został pominięty i można było się skupić tylko na samym spotkaniu. Tak samo z jasnością obrazu, który dostosowywany jest automatycznie, jeżeli warunki oświetleniowe w pomieszczeniu są niewystarczające. Sam sprzęt kompatybilny jest także z najpopularniejszymi rozwiązaniami programistycznymi takimi jak: Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit czy BlueJean.

Co o sprzęcie mówią twórcy?

Tak o samym urządzeniu wypowiedział się René Svendsen-Tune, czyli CEO w Jabra:

„Zawsze docenialiśmy znaczenie solidnej, osobistej interakcji, opracowując każdy produkt z naszego portfolio. Wprowadzenie Jabra PanaCast pokazuje nasze zaangażowanie w pomoc przedsiębiorstwom w osiąganiu optymalnej współpracy i wydajności dzięki technologii dźwięku i obrazu. Teraz pracownicy zdalni oraz uczestnicy zgromadzeni w małych salach konferencyjnych mogą wymieniać się informacjami jeszcze szybciej i pozostawać w bliższym kontakcie, dzięki wysokiej jakości wideo typu plug-and-play.”

Warto więc czekać na sprzęt? Naszym zdaniem jak najbardziej!

Nowe telewizory, które przydadzą się wam w domu i w firmie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Jabra informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment